تاکید امام بر صیانت از فعالیت های جهادی در سیاست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانمونا مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره لزوم رفع نارسایی ها از دیدگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: مشکل عدالت اجتماعی که نارسایی ها کافی نیست، یکی از عوامل اصلی انقلاب اسلامی بود.

یکی از اعضای گروه مبارزه با آسیب های اجتماعی در مجمع جهادگران گفت: به طور کلی زمانی که امام به دنبال شکل دادن به ساختار حکومت و انقلاب اسلامی خمینی (ره) بودند، چرا که سال ها بحث عدالت حتی در آن زمان بود. ابتدایی ترین طبق تعریف، عدم توزیع عادلانه زیرساخت های اساسی در کشور وجود داشت که از جمله آنها به موضوع اجبار توجه داشتند که منجر به برقراری عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه زیرساخت های قدرت در نقاط مختلف کشور شد.

وی افزود: ایشان در سال اول انقلاب در پیام های فراوان خود به جهادگران خاطرنشان کردند که باید ظلم هایی را که در طول یک سال بر منطقه و مردم نیازمند وارد شده جبران کند، بسیاری از شما به جنبش جهادی پیوسته اید. “

این مقام مسئول بیان کرد: حذف از منظر امام در سه بعد قابل مشاهده است که اولین وجه آن طراحی نهادها و سیستم ها برای رفع نواقص است زیرا اگر دیده شود که گروه جهادی در راس امور قرار دارد. پیکان نارسایی این گروه بدون نظام حاکمیتی که معتقد به برقراری عدالت و نابرابری اجتماعی باشد، نمی تواند نابرابری را در کشور ریشه کن کند.

وی ادامه داد: امام (ره) و گروه های بنیانگذار انقلاب در اوایل انقلاب شروع به تأسیس نهادهایی در داخل نظام کردند تا به طور کامل با معضل نارسایی مقابله کنند.

مرادی توضیح می دهد: جهاد سازندگیبنیان نهادهای مستضعف و متنوع در این زمینه از بدعت های حضرت امام (ره) است که برای رفع نابرابری ها و برقراری عدالت اجتماعی تأسیس شد.

وی تصریح کرد: «وجود فردی که با ایجاد نهادهای زیر سن قانونی برای تشکیل دولت به دنبال برقراری عدالت اجتماعی است، اهمیت نارسایی را نشان می‌دهد که بدیهی است. مطابق با جنبش جهادی باید مردمی بماند، ما همیشه به حمایت این نهادها نیاز داریم.

رهبر یک گروه جهادی بخش وی گفت: نکته دوم این است که امام (ره) نقص و بنا را به دو صورت تعریف کرده است، صورت اول یعنی عده ای در ناحیه کمبود هستند و کمبود را شناسایی می کنند و به دنبال جبران آن هستند که به معنای امام است. (ره) حل مسائل عمرانی، بهداشتی و فرهنگی.

وی با بیان اینکه جهادگران از کار فرهنگی خود غافل نشوند و با ارائه خدمات بذر انقلاب را در محروم ترین مناطق ایران بکارند، ادامه داد: جهادگران مهم هستند و نباید آموزش ببینند تا آن را عاملی مؤثر در نبودن کنند. قلمرو که نگاهی برگرفته از نگاه توحیدی امام (ره) است.

مرادی نگاه امام به انسان در نظام حکومتی را رکن اساسی و تربیت ایشان را ضروری دانست و گفت: امام (ره) بر تربیت جهادی تأکید فراوان دارند و معتقدند هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به او نیست. فقرا و این جهاد یک جهاد مقدس برای انسان است و مهاجرت یک فرد در یک منطقه محروم جمعیت را افزایش می دهد.

وی افزود: سومین نکته نارسایی در دیدگاه امام راحل که امروز نیز مطرح است، این است که حتی برای انقلاب اسلامی و حتی امام خمینی (ره) عزت و احترام زیادی قائل بوده است. با گفتن این جمله مدال افتخار را از آن خود کرد.» او بر سینه جهادگران کوبید، اما ادامه داد که جهادگران نقش مهمی دارند و آن محافظت از جهادگران در برابر تحرکات و تظاهرات سیاسی است.

این جهادگر ادامه داد: امام (ره) معتقد بودند که مردم باید جهاد کنند و قیام کنند، هجرت کنند و در راه خدا جهاد کنند تا ضمن تربیت خود، این منطقه نابسامان را نجات دهند، اما همیشه باید مراقب این کارها باشد. بدون صحبت های سیاسی و بدون ظاهر بد انجام می شود.

وی تصریح کرد: امام (ره) معتقد بودند هنر خلق خدا جهاد در راه رضای خداست که عبادت خالصانه و بزرگترین عبادت است.

مرادی در پایان گفت: با توجه به اهمیت امروز گروه های جهادی، وظیفه جهادگران حفاظت از حرکت های جهادی وظیفه سنگین تری است زیرا درحال حاضر حرکت‌ها و فعالیت‌های جهادی امروز به این معنا که مورد توجه و حمایت قرار می‌گیرد، مفید تلقی می‌شود، در این میان وظیفه دفاعی خطیرتر شده است و جهادگران باید مراقب باشند که از مسیرها و افکار اصلی، جهادگران منحرف نشوند. امام (خون) و به صورت آشفته. سیاسی و خودنمایی نکنید.