تاکنون 7000 زیرساخت توسط اوکراینی ها تخریب شده است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، مقامات روسی جزئیات خسارات وارده به زیرساخت های غیرنظامی توسط ارتش اوکراین را فاش کردند و در این رابطه «اسکندر» باستریکیانرئیس کمیته تحقیقات روسیه در سخنرانی خود اعلام کرد که ملی گرایان اوکراینی تاکنون بیش از 7000 زیرساخت غیرنظامی را با حملات موشکی و موشکی تخریب کرده اند. روش به طور کامل از بین رفته یا از کار افتاده است است.

باستریکیان در مصاحبه با روزنامه روسییسکایا روزنامه او گفت: «آنها جمهوری خواهان سرسخت هستند در دونتسک SY لوهانسک آنها بمباران می کنند، حملات خشونت آمیز و غیراصولی را علیه غیرنظامیان، زیرساخت های غیرنظامی، از جمله مراکز مراقبت روزانه انجام می دهند.

این کارشناس روسی گفت نه تنها سربازان ارتش اوکراین لوهانسک SY در دونتسک بدترین مورد حمله مسلحانه آه تو خودشان، اما علاوه بر این، با هدف متهم کردن ارتش روسیه به جنایات جنگی و ادعای اینکه حمله ارتش روسیه باعث این خسارات شده، به کشورشان حمله کرده و ویران می کنند.

این مقام روسی افزود: ارتش اوکراین و ملی گرایان به جان مردم اهمیتی نمی دهند. ملی‌گرایان اوکراینی با حمایت ارتش این کشور به بیش از 7000 زیرساخت غیرنظامی از جمله خانه‌ها، مدارس، مهدکودک‌ها و وسایل نقلیه آسیب رسانده یا بخشی از آن را تخریب کردند. است»

باستریکیان وی همچنین تاکید کرد که استفاده از زور توسط ملی گرایان اوکراینی قابل توجیه نیست.

البته آمار تلفات ارتش اوکراین در جنگ نیز قابل توجه بود و پیشتر منابع روسی آمار جدیدی از میزان تلفات طرف مقابل در جنگ اوکراین را فاش کرده و در این باره گفته بودند: آغاز عملیات ویژه نظامی، 260 هواپیما، 144 هلیکوپتر، 1605 هواپیمای بدون سرنشین، 357 سامانه پدافند هوایی، 4156 تانک و سایر تانک ها، سامانه های پرتاب 763 موشک، 3196 سامانه توپخانه و خمپاره. روش و 4357 خودروی نظامی ویژه ارتش اوکراین که در اختیار آنها بود منهدم شد.