تاثیر گردشگری بر توسعه اقتصادی خراسان جنوبی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، جواد اشرفی شامگاه یکشنبه در کمیته ویژه صنایع دستی و گردشگری استان با اعلام این مطلب گفت: حمایت از این منطقه در توسعه اقتصادی خراسان جنوبی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه صنعتگران استان باید محصولات خود را از طریق برندهای خود عرضه کنند، افزود: بخش تعاون می تواند در این امر مشارکت داشته باشد.

وی به ضعف در زمینه برچسب گذاری محصولات در استان اشاره کرد و گفت: در چند سال اخیر انجام نشده است. م صادرات محصولات صنایع دستی خراسان جنوبی با برند مناسب به دنیا

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: اداره کل میراث، صنایع دستی و گردشگری استان از تولیدکنندگان صنایع دستی حمایت ویژه ای می کند که باید از این حمایت ها بهره برد. فهمیدن از این رو باید زیست و فرهنگ خراسان جنوبی را به جهانیان معرفی کرد.

اشرفی افزود: تجهیزات ویژه پیگیری شود فهمیدن در مورد انحرافات در نظارت صحیح اقدامات لازم را انجام دهید تا تامین مسکن بانک نتایج مناسبی داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر خانه در چند سال اخیر به هدف خود رسیده بود باید شاهد اقداماتی در این زمینه بودیم.

به گفته وی، تلاش برای تسهیل پرداخت زیرساخت ها برای جوامع غیرمتمرکز در حال انجام است و اداره سرمایه گذاری دولت نیز این مشکل را رصد می کند تا در صورت وجود انحراف، پرونده از طریق این موارد مطرح شود. کمیسیون کنترل شهرسازی

معاون استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در خصوص صنایع دستی باید ارجاعاتی به استان ها صورت گیرد تا این شغل در حوزه صنایع دستی خوب شود، ادامه داد: رفع مشکل در این زمینه ارتباط قوی تعاونی ها است. و یک تالار میراث باید ایجاد شود فرهنگ سازی شود.

وی گفت: مسئولان اتاق بازرگانی استان باید گزارش کمیسیون گردشگری را به دولت ارائه کنند تا علت تشکیل نشدن آن از قبل مشخص شود.

در این جلسه مقرر شد با حضور نمایندگان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرآیند تاسیس شرکت تعاونی در شهرستان مرزی خیرآباد برای حمایت از بانوان در زمینه سوزن دوزی انجام شود. .
یک جلسه برای برنامه تنظیم کنید مقدار کمی در زمینه گردشگری کشاورزی فهمیدن در این جلسه تصمیم دیگری مبنی بر انجام فعالیت رسانه ای در زمینه گردشگری کویر اتخاذ شد.