تاثیر تغذیه در رشد عضلات

تاثیر تغذیه در رشد عضلات

تغذیه مناسب برای رشد عضلات بسیار ضروری است و متاسفانه اغلب مواردی وجود دارند که ، در روند تغذیه اشتباه در نظر گرفته می شوند. هرگز نباید تاثیر تغذیه در رشد عضلات را نادیده گرفت! ایجاد عضلات نیاز به تمرینات فیزیکی سخت و تغذیه ورزشی عالی دارد. اجتناب از اشتباهات رایج به شما این امکان را می دهد که از یک برنامه غذایی مناسب پیروی کنید و به اهداف خود دست یابید. در این مقاله سعی کرده ا یم درباره تاثیر تغذیه در رشد عضلات به طور کامل شرح دهیم.

تاثیر رژیم غذایی نامناسب در رشد عضلات :

رژیم های غذایی از جمله نکاتی هستند که در تاثیر تغذیه در رشد عضلات باید در نظر گرفت. در واقع زمانی که میزان کالری محدود است ، بدن انسان به دنبال منابع انرژی می گردد. در این شرایط بافت های عضلات مهم ترین منبع سوخت محسوب شده و زمانی که میزان کالری پایین باشد ، به عنوان منبع انرژی مورد استفاده قرار می گیرند.

زمانی که برای مراقبت از عضلات خود به اندازه کافی غذا نخورید ، عضلات شما قادر به رشد نخواهند بود. به علاوه ، گرسنگی منجر به افزایش ذخایر چربی می گردد. بدن انسان برای عملکرد موثر نیاز به غذاهای سالم دارد. به منظور داشتن بدنی عضلانی ، باید پروتئین کافی ، کربوهیدرات ها و چربی های سالم بخورید و در طول روز آب فراوانی بنوشید.

تاثیر کمبود پروتئین در رشد عضلات :

پروتئین جز مواد مغذی ضروی برای رشد و بازسازی عضلات محسوب می شود. اکثر ورزشکاران از مکمل پروتئین به منظور افزایش حجم عضلات و افزایش روند چربی سوزی استفاده می کنند ، اما پودر پروتئین راهی مناسب به منظور افزایش میزان پروتئین دریافتی برای افرادی که کمبود پروتئین دارند ( مانند گیاه خواران ) می باشد. اگر قصد افزایش وزن دارید ، می توانید از پروتئین در بدنسازی به منظور افزایش کالری دریافتی استفاده نمایید.

پودرهای پروتئین غنی از فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی هستند و مزایای گسترده ای همچون کاهش سطح کلسترول ، کنترل سطح قند خون و سلامتی پوست دارند. علاوه بر این ، پروتئین در بدنسازی در طعم های متفاوتی موجود بوده که می توانید با آب و شیر ترکیب کنید و به همراه وعده های غذایی خود میل کنید. به منظور حفظ توده های عضلانی باید پروتئین مصرف کنید. پروتئین از آمینو اسیدها تشکیل شده است که به عملکرد سلولی و بازسازی عضلات کمک شایانی می کند. آمینو اسیدها برای متابولیسم عضلات ( انرژی ) و آنابولیسم مداوم ( رشد عضلات ) ضروری است.

تاثیر محدودیت میزان مصرف کربوهیدرات در رشد عضلات :

کربوهیدرات جز مواد مغذی ضروری و اولین منبع انرژی بدن انسان محسوب می شود. کربوهیدرات انرژی لازم برای انجام تمرینات فیزیکی سنگین را فراهم کرده و به بازسازی ذخایر گلیکوژن عضلات ( ذخایر انرژی ) کمک می کند. کاهش کربوهیدرات از رژیم غذایی منجر به کاهش عملکرد شما در حین تمرین می گردد.

دریافت کربوهیدرات به سوخت رسانی ساختار عضلات و حفظ سطح قند خون در طول روز کمک شایانی می کند. مصرف کربوهیدرات های مناسب مانند غلات ، میوه و سبزیجات به مقدار کافی برای رشد عضلات و کاهش چربی بسیار ضروری است.

تاثیر اجتناب از خوردن چربی در رشد عضلات :

اهمیت چربی های سالم در تاثیر تغذیه در رشد عضلات را هرگز نادیده نگیرید. چربی های سالم به بهبود متابولیسم و تنظیم عملکرد هورمون ها کمک می کنند. دریافت چربی های سالم از طریق رژیم غذایی ، منجر به بهبود عملکرد شما در حین تمرینات فیزیکی سنگین ، افزایش رشد عضلات و چربی سوزی می گردد.

خوردن چربی های سالم به عملکرد مناسب هورمون ها به ویژه هورمون تستسترون برای رشد عضلات کمک می کند. آیا می دانستید که 70% انرژی شما در حین استراحت از طریق چربی ها تامین می شود ؟ ویتامین های محلول در چربی ضروری مانند ویتامین های A ، D ، E و K از طریق مصرف چربی های سالم تامین می شوند. چربی ها همچنین نقش بسیار مهمی در لایه گذاری و محافظت از ارگان های اساسی بدن انسان دارند.

بدن شما بدون وجود چربی کافی به درستی عمل نمی کند. همانند مصرف کربوهیدرات ها ، مصرف چربی زیاد معمولا برای پاسخگویی به نیازهای فیزیکی تمرینات شدید ضروری است. خوردن چربی های سالم به مقدار مناسب باعث چاقی شما نمی گردد و مهم ترین ماده مغذی برای رشد عضلات محسوب می شود.

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه ورزش و تغذیه و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید