تأکید سفیر اوکراین در تهران بر اهتمام دولتش برای خروج ایرانیان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزاش خبرگزاری مهر، «سرگئی بوردیلیاک» سفیر اوکراین در تهران در گفتگو با رئیس اداره اول اوراسیا ضمن اشاره به شرایط سخت کشورش دلیل معطلی و عدم امکان خروج تعدادی از دانشجویان ایرانی در مرزهای اوکراین با لهستان را تجمع هزاران نفر از اتباع اوکراین و همچنین دیگر کشورها در مبادی مرزی این کشور خواند و قول داد با مسئولین ذی‌ربط اوکراین در این زمینه تماس‌های خود را ادامه دهد.

وی در عین حوال خواستار درک شرایط خاص کشورش و لزوم احترام به مقررات مربوط به اولویت خروج افراد دارای شرایط خاص به‌ویژه سالخوردگان و زنان شد.

گفتنی است بخش قابل توجهی از دانشجویان و دیگر ایرانیان مقیم اوکراین در روزهای گذشته پس از تشدید تنش در روابط روسیه با اوکراین و به ویژه پس از آغاز جنگ، این کشور را ترک‌کرده و به کشورهای همسایه اوکراین وارد شده‌اند.

صبح سه‌شنبه اولین گروه از دانشجویان ایرانی از طریق پرواز اختصاصی به کشورمان بازگشتند و برای بازگشت تعداد بیشتری از آن‌ها هماهنگی‌های لازم با برخی کشورها از جمله لهستان و مجارستان در جریان است.