بیماری های بعد از رگ ها / از دیابت تا مشکلات گوارشی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانایرج خسرونیاوی به خبرنگار مهر گفت: کرونا بیماری های داخلی بسیاری را آشکار کرده است. به عنوان مثال، بسیاری از افراد قبل از همه گیری کرونا مبتلا به دیابت بعد از کرونا برای خوردن کورتن و برخی از داروها متاسفانه در حال حاضر دیابت را درمان می کنند.

وی افزود: تعداد بیماران دیابتی که در زمان بیماری عروق کرونر ویزیت و ویزیت می کنیم بسیار بیشتر از قبل از بیماری عروق کرونر است. البته موارد شناخته شده تحت نظر پزشکان داخلی و متخصص غدد است.

خسرونیا وی افزود: می توان گفت زمانی که بیماری های دیگر از جمله ناراحتی های گوارشی وجود دارد، بعد از بیماری قلبی بر تعداد مشکلات گوارشی افزوده می شود، حتی در ابتدا عوارض گوارشی از جمله اسهال، یبوست و دردهای گوارشی بیشتر می شود. و بعداً به مشکلات ریوی و سایر مشکلات تبدیل می شود.

وی افزود: بیماران مشکلات گوارشی از جمله کولیت دارند. اولسروز، سیروز هپاتیت C و 2 باعث افزایش عوارض و عوارض پس از بیماری قلبی شد.

خسرونیا تغییر در جریان روده ها و کبد چرب و حتی زخم های گوارشی از جمله پیامدهای تاج گذاری است و قطعا از دهان تا سزامشکلاتی ایجاد می کند، اما هر چیزی را می توان کنترل کرد.

رئیس انستیتوی داخلی ایران تاکید کرد: علیرغم کنترل اپیدمی و درمان، هنوز افرادی هستند که طعم و بو غذا را تحمل یا متوجه نمی شوند. در ابتدا تصور می شد که این عوارض موقتی و قابل برگشت هستند. حتی به برخی از بیماران قول داده ایم که بعد از 6 ماه طعم و بوی خود را برمی گردانند اما همچنان از این عوارض رنج می برند.