بیماری بی درمان در نگاه دینی وجود ندارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در همایش بزرگداشت روز جهانی تالاسمی که پیش از ظهر یکشنبه در سالن آمفی تئاتر بیمارستان ولایت برگزار شد، اظهار کرد: دلیل اصلی یاس و ناامیدی ما در زندگی به واسطه مشکلات از یاد بردن نام و یاد خداوند است.

امام جمعه شهر قزوین افزود: انسان موجود عجیبی است و نرم افزارهای معجزه آسایی بر شخصیت او نصب شده است.

وی عنوان کرد: زمانی که ما در سختی هستیم آگاه نیستیم که چه در درون خود داریم و خداوند چه ویژگی‌های عجیبی را در شخصیت ما قرار داده است.

این مسئول تصریح کرد: انسانی که متوجه قدرت‌های درونی خود نیست نه تنها در دنیا کور است بلکه در قیامت نیز کور محشور می‌شود و اسرار وجودی خود را نیافته است.

آیت الله عابدینی تاکید کرد: انسانی که قدرت درونی خود را درک نکرده در واقع زندگی را در کار، خوراک و کارهای روزمره دیده و هدف از خلقت خود را درک نکرده است.

وی با بیان اینکه خداوند در قیامت به چنین فردی می‌گوید تو آیات مرا در دنیا نادیده گرفتی، بنابراین اکنون تو را رها می‌کنم، تشریح کرد: یکی از اسماً خداوند بصیر است و اگر خداوند بصیر و سمیع انسان را رها کند دیگر انسان بصیرت و گوش شنوا ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به پزشکی در نگاه دین بیان کرد: پزشکی در نگاه دینی با پزشکی کسانی که اعتقادی به خداوند و قیامت ندارند دو تفاوت اساسی دارد.

وی تصریح کرد: در نگاه دینی به خصوص دین اسلام هیج درد بی درمانی وجود ندارد و در واقع درمان وجود دارد اما تنها باید آن را یافت.

آیت الله عابدینی اضافه کرد: اصل دوم این است که پزشک، دارو، پرستار و امکانات همه وسیله هستند و شفا دهنده اصلی خداوند است.

وی افزود: ارتباط مستقیم انسان با خدا باعث خواهد شد تا انسان در هر شرایط سخت روحی، آرامش قلبی و روحی پیدا کند.

امام جمعه قزوین در پایان بیان کرد: حتی اگر دعای نادرستی کنیم خداوند ظرف دعای ما را خالی بر نمی‌گرداند و آن را از اتفاقی درست که به ضرر دیگران نباشد پر می‌کند، بنابراین هنگام دعا به خداوند اعتماد کنید.