بیش از 2 میلیون دانش آموز در مدارس غیردولتی کشور تحصیل می کنند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، احمد محمودزاده بعدازظهر چهارشنبه در جلسه شورای موسس مدارس غیرانتفاعی استان اصفهان با اشاره به اینکه شهریه مدارس غیرانتفاعی در سال جاری است، گفت: سالانه قریب به 800 میلیارد ریال از محل تبصره 18 به عنوان پرداخت مسکن مدارس غیردولتی در نظر گرفته شد.

وی با تاکید بر اینکه رسالت اصلی آموزش و پرورش تربیت فرزندان انسان و ایجاد سرمایه انسانی است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل دشمن می خواهد وارد این معضل شود و از ابتدا انقلاب اسلامی مسئولیت را بر عهده گرفته است. زمینه سازهای مختلف است و تاکنون موفقیتی در این زمینه، بدون زمینه وجود ندارد.

قائم مقام وزیر و رئیس انجمن مدارس غیردولتی و مرکز و همکاری با مردم در وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حوزه آموزش الگوی جدید حضور دشمن است، نرم افزار را یک هجمه فرهنگی عنوان کرد و تشریح کرد. : استفاده از آزادی دو ساله دوران کرونا و استفاده از حضور کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، همچنین بی تفاوتی در این زمینه انجام شد، فضای مجازی فرزندان ما را در آغوش گرفت و دشمن وارد این عرصه شد.

محمودزاده با اشاره به اینکه دشمن فضای مجازی را بستر مناسبی برای ورود به آموزش کودکان، جوانان و خانواده ها می دید، ادامه داد: لازم است آموزش و پرورش و سایر دستگاه های اجرایی هنرمندانه باشند و برنامه داشته باشند. مقدار کمی در این زمینه و در زمینه های مجازی، فرهنگی و آموزشی اقدام کامل داشته باشید.

وی خاطرنشان کرد: فرزندان و دانش آموزان ما می خواهند مورد توجه قرار گیرند و اگر این کار را انجام ندهیم و در مدرسه و کلاس به آنها سر نزنیم دیگران از آنها مراقبت می کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ندای دشمن ترک کردن دسترسی به مدارس و مراکز آموزشی و ما نباید اجازه دسترسی به بخش نرم افزار را بدهیم.

محمودزاده با بیان اینکه بخشی از این نیروهای انسانی در مدارس خصوصی آموزش می بینند، گفت: حدود 2 میلیون و صد هزار دانش. دانش آموزان آنها در مدارس خصوصی تحصیل می کنند.

وی همچنین به 22 آبان ماه اشاره کرد و افزود: در این روز شاهد حضور خوب مدارس دولتی و غیردولتی برای حمایت از آرمان های انقلاب و شهادت خواهیم بود.

نیاز به استفاده از تخصص موسسات خیریه و بنیادها در سیستم مدیریت آموزش و پرورش وجود دارد

معاون وزیر آموزش و پرورش بر لزوم استفاده از مهارت های خیریه، گروه های جهادی و واقف در گام نخست در گسترش نظام آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: تقویت نظام مدیریت آموزش و پرورش دولت یکی از راهبردهای دولت سیزدهم است که به دنبال ما یک بنیاد غیرانتفاعی جدید هستیم که به ساخت و مدیریت مدارس اختصاص دارد.

محمودزاده افزود: در این طرح دولت نیز حمایت و مشارکت خود را خواهد داشت اما ساخت و مدیریت مدرسه به دست مردم است.

وی با بیان اینکه در مرحله دوم این طرح به مشکل هیئت مدیره مدرسه می رویم، گفت: مدرسه.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین تغییر و سند راهبردی ساماندهی مدارس و مراکز خصوصی را مورد اشاره قرار داد و افزود: معلم رکن اصلی این سند است و به دنبال علامت- تدریس علمی، تخصصی و استاندارد است.

محمودزاده با اشاره به اینکه مهندسی کیفیت در آموزش و پرورش در سند تغییر ساماندهی مدارس و مراکز غیردولتی و روش های نوین آموزشی اعمال شده است، خاطرنشان کرد: در قالب این سند به دنبال ایجاد سیستمی یکپارچه و منعطف هستیم. مدیریت با ارسال پرونده به مدارس استان.

وی گفت: در برخی ولایات به مکاتب غیردولتی نگاه تنگ نظرانه وجود دارد که این مشکل ادامه خواهد داشت. با تایید ایشان در اسرع وقت حل شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین به موضوع مالکیت زمین اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس قانون اگر آموزش و پرورش برای آموزش نیازی به زمین نداشته باشد، می توان این زمین ها را در اختیار مدارس خصوصی قرار داد که به حل مشکل اراضی نیز کمک می کند.