بیانیه حزب تمدن اسلامی به مناسبت سالگرد حادثه هفتم تیر – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حزب تمدن اسلامی در مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد فاجعه خونین هفتم تیر و شهادت مظلومانه آیت الله دکتر بیانیه ای صادر کرد. بهشتی و 72 تن از بهترین یاران امام و انقلاب.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

چهارمین سالگرد فاجعه خونین 27 ژوئیه 1960 یادآور خصومت و جنایات غرور جهانی به رهبری آمریکا متجاوز و باندهای مزدور موذی آن منافق و فاسد است.

آن روز با انفجار ناگهانی جلسه یکساله هیئت مرکزی حزب جمهوری اسلامی که در کانون گفتگوهای دولت مردان و گروه پارلمانی و همچنین کارشناسان قوای سه گانه قرار داشت. و اعضای سرشناس حزب، به نفع جامعه، افراد مشهوری مانند آیت الله دکتر را ترور کردند. بيست و هفت وزير و نماينده و عده اي از علماي عالي رتبه و برجسته. شهادت و ظلم به گروههاي ديگر و ملتهاي مجروح.

دشمن گمان می کرد با این انفجار سه قوه را کنار می زند و نمی گذارد ملت حکومت کند و مشکل را حل کند، غافل از اینکه نصرت و لطف خدا با این ملت و این ملت است و هفتم به فردا برای همه است. مردم. با هم فریاد زدند: دشمن به چه فکر می کند، ایران پر از بهشت ​​است. و غرب فتح کرده است و اکنون حاصل خون اولیای الهی و تاریخ نگارانی است که از بنیانگذار این نظام مقدس حضرت امام خمینی (ره) الهام گرفته اند. و جانشین عادل ایشان حضرت آیت الله خامنه ای رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله دکتر. بهشتی، بنیانگذار تفکر تشکیلاتی در جمهوری اسلامی، شخصیت برجسته ای است که به ضرورت تشکیلات و وحدت برای اداره جامعه اسلامی و جامعه اسلامی به شدت معتقد است. تداوم انقلاب و شهدای دیگر نوید یک پیروزی درخشان دیگر را می دهد. به خواست خدا.