بورل: در سفرم به تهران، بن بست وین را شکستیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، «جوزف بورل» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی توئیتری به تشریح پیامدهای سفر خود به تهران پرداخت و افزود: در جریان این سفر، قطع مذاکرات در وین برای لغو تحریم ها لغو شد. ایران. .

بر اساس این گزارش، جوزف بورل در صفحه توئیتر خود نوشت: «نتیجه مهم سفر من به ایران این است که قطعی برق اخیر را حل می کنیم و به بحث معلق در مورد برجام بازمی گردیم.

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز روز شنبه پس از دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در توییتر وارد تهران شد، اما به انفعال اروپا در تعهدات خود اشاره نکرد، به ویژه پس از خروج آمریکا از یک کشور. اما هدف واقعی از سفر او “یک انگیزه جدید برای مذاکرات و بازگشت به توافق هسته ای بریکس” بود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: در دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران درباره از سرگیری مذاکرات ایران و آمریکا در روز آینده، توافق کردیم که حل مسائل باقی مانده را برای این تیم تسهیل کنیم. روابط ما با هر دو کشور قوت زیادی دارد، اما بدون نتایج موثر، نمی‌توانیم روابط خود را به طور کامل گسترش دهیم.