بورل: اتحادیه اروپا در حال بررسی تحریم های جدید علیه ایران است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه الیوم، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از اعمال مجدد تحریم های جدید علیه ایران در تلاش برای حمایت از آشفتگی در ایران خبر داد.

بر اساس این گزارش، جوزف بورل گفت: ما به بررسی همه گزینه‌های ممکن از جمله اقدامات محدودکننده در قبال کشته شدن مهسا امینی و نحوه برخورد نیروهای امنیتی ایران با اعتراضات ادامه خواهیم داد.

وی در عین حال افزود که منظور او از اقدامات محدودکننده برای اعمال تحریم ها است.

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، پیش از این با اقدام در حمایت از مردم ایران از ناآرامی ها در ایران حمایت کرده است.

وی گفت: در اکثر جلسات وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا، این اتحادیه همچنان تمامی گزینه های ممکن را برای واکنش به مرگ مهسا امینی و نحوه برخورد مسئولان با آن بررسی خواهد کرد. اعتراضات پس از آن

وی همچنین با بیان اینکه درباره اعتراض اغتشاشگران صحبتی نکردم، گفت: اتحادیه اروپا معتقد است که استفاده از زور بیش از حد نیروهای امنیتی ایران باعث تلفات معترضان شده است.

پیش از این برخی مقامات آمریکایی، انگلیسی و آلمانی نیز حمایت خود را از ناآرامی ها در ایران اعلام کرده بودند.

گفتنی است، جلسه اصلی «امت رسول الله (ص)» علیه اغتشاشگران یکشنبه گذشته در میدان انقلاب تهران و سایر استان های کشور برگزار شد.

در میان هیاهوی انقلابی تهرانی ها، راهپیمایان و مجموعه داران از اقشار مختلف، زن، مرد، کودک، پیر و جوان، پرچم های عزاداری را همراه با پرچم ایران در دست داشتند.

مردم تهران در واکنش به توهین آشوبگران با آتش زدن پرچم ایران، پرچم های ایران را در دست داشتند.