به گفته متخصصان تغذیه، چرا روزه داری متناوب به طور ناگهانی در فیلی بسیار محبوب است


توجه: این پست به روزه متناوب به عنوان یک رژیم غذایی می پردازد، نه روزه ای که برای اهداف مذهبی یا فرهنگی انجام می شود. قبل از شروع روزه متناوب یا هر رژیم غذایی باید با پزشک، متخصص تغذیه یا متخصص تغذیه مشورت کنید.

چند هفته پیش، من و گروهی از دوستان در تلاش بودیم تا یک شب شراب و پنیر نسبتاً ساده را برنامه ریزی کنیم. از آنجایی که گویی تلاش برای دور زدن برنامه‌های همه افراد از قبل به اندازه کافی دشوار نیست، ما خود را با چالش جدیدی دیدیم: یکی از دوستانمان روزه‌دار متناوب بود و «پنجره غذا خوردن» آنها درست زمانی که بقیه می‌توانستیم دور هم جمع شویم بسته شد. آه

این نوع محدودیت زمانی احتمالاً منحصر به حلقه درونی من نیست، زیرا روزه داری متناوب (IF) در حال افزایش است. روزه‌داری که از لحاظ تاریخی به دلایل مذهبی یا فرهنگی انجام می‌شود، اکنون به یک روش محبوب برای کاهش وزن تبدیل شده است، زیرا نیازی به تغییر نیست. چی تو بخور، فقط چه زمانی شما می خورید به عنوان یک امتیاز اضافی، حداقل شش گزینه برای محدود کردن مصرف غذا وجود دارد – از حذف یک وعده غذایی در روز تا ناشتا بودن برای 24 ساعت کامل.

حتی اگر افراد مشهوری مانند جنیفر آنیستون و هیو جکمن با IF موفقیت هایی کسب کرده اند، ما از خود می پرسیدیم: آیا روزه داری متناوب است. در حقیقت خوش به حالت؟ مطمئناً گفته می شود که روزه داری فواید سلامتی مختلفی به جز کاهش وزن دارد، مانند کاهش فشار خون بالا، کاهش استرس اکسیداتیو و تقویت سلامت مغز، اما بسیاری از تحقیقات فعلی بر روی موش ها یا در آزمایشات بالینی اولیه انجام شده است. به علاوه، تمرکز بیش از حد بر روی غذا ممکن است افکار و رفتارهای بی نظمی مانند اضطراب یا احساس گناه مرتبط با غذا یا حتی ارتورکسیا را تحریک کند.

برای دریافت کم مصرف از آخرین شوق رژیم غذایی، ما به متخصصان OnPoint Nutrition و Philly Dietitian مراجعه کردیم تا مزایا و خطرات IF و جایگزین‌های تغذیه‌ای را که آن‌ها توصیه می‌کنند را دریابیم.

خوب باش فیلی: چرا اخیرا روزه داری متناوب محبوبیت زیادی پیدا کرده است؟
Katelan Sottosanti، متخصص تغذیه در OnPoint Nutrition: از آنجایی که IF نیازی به کالری شماری یا محدودیت غذایی ندارد (غیر از زمان بندی)، من فکر می کنم مردم آن را دوست دارند زیرا به راحتی انجام می شود و باعث می شود احساس کنند کنترل غذای خود را در دست دارند، نه برعکس. . افراد پنجره غذا خوردن خود را تنظیم می کنند و انتخاب های غذایی خود را در چارچوب زمانی انتخاب شده انجام می دهند و آن را با برنامه های شلوغ یا سبک زندگی سازگار می کنند.

مزایای IF چیست؟
ترزا شانک، بنیانگذار و متخصص تغذیه در Philly Dietitian: بسیاری از مطالعات نشان می دهد که الگوهای IF می تواند باعث کاهش وزن، بهبود متابولیسم و ​​محافظت در برابر بیماری ها و سرطان ها شود. اگرچه، توجه به این نکته مهم است که شواهد علمی کنونی برای فواید سلامتی روزه متناوب در انسان اغلب از مطالعات حیوانی به دست آمده است. یک موش ممکن است به اندازه شما درصد کاهش وزن نداشته باشد! با این اوصاف، روزه داری با محدودیت زمانی مانند 16/8 یا حتی 14/10 روشی است که افراد می توانند برای کمک به ایجاد محدودیت ها در اطراف برنامه غذایی خود استفاده کنند. من فکر می‌کنم این نوع IF می‌تواند یک ابزار رفتاری مفید برای افرادی باشد که برای تنظیم مجدد نشانه‌های گرسنگی خود یا تلاش برای مهار پرخوری به کمک نیاز دارند.

امیلی هورستمن، متخصص تغذیه در OnPoint Nutrition: تنها مزیت IF که من شناسایی کرده ام این است که می تواند افراد را نسبت به عادات غذایی خود آگاه تر کند. کسی که شروع به تمرکز بیش از حد بر روی زمان وعده های غذایی خود می کند، ممکن است متوجه شود که در کجا کوتاه می آید یا زیاد مصرف می کند. یکی از زمینه‌های افراطی که واقعاً می‌تواند آن را برجسته کند، غذا خوردن در اواخر شب است که بسیاری از بزرگسالان به دلیل نخوردن کافی در طول روز به آن تمایل دارند. به این ترتیب، IF جذاب است زیرا راهی سریع و آسان به افراد می دهد تا بر مصرف روزانه خود کنترل داشته باشند. با این حال، این پاسخی برای سلامت طولانی مدت، مدیریت بیماری، یا کاهش وزن یا مدیریت نیست.

چه کسانی نباید روزه متناوب بگیرند؟
همه کارشناسان ما موافقند که افراد زیر نباید روزه متناوب داشته باشند: زنان باردار یا شیرده. افراد زیر 18 سال؛ کسانی که سابقه اختلال در خوردن و/یا افکار وسواسی در مورد غذا و کاهش وزن دارند. و هر کسی که دارای یک وضعیت پزشکی، به ویژه دیابت است. IF همچنین ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشد.

آیا مردم باید مراقب IF باشند؟
گال کوهن، متخصص تغذیه در OnPoint Nutrition: گاهی اوقات، IF می تواند منجر به اختلال در الگوها و رفتارهای تفکر خوردن شود. در حالی که برخی از افراد می توانند IF را امتحان کنند و پس از قطع غذا، اختلالی در غذا خوردن نشان ندهند، برخی دیگر ممکن است متوجه شوند که در مورد اینکه چه چیزی و چه زمانی می خورند بسیار محدود و استرس دارند. تحقیقات نشان داده است که محدودیت بیش از حد می تواند منجر به پرخوری شود، و مدیریت خرد مصرف غذا و پنجره غذا خوردن شما تقریباً بر خلاف توانایی بدن شما در تشخیص اینکه چه زمانی گرسنه و سیر است عمل می کند. هشدار اسپویلر: ما هورمون هایی داریم که این کار را می کنند!

اساسییکی از معایب بزرگ IF این است که دوره‌های روزه‌داری می‌تواند منجر به پرخوری مجدد شود، که شبیه به پرخوری و رفتار محدودکننده اختلال در غذا خوردن است. با برخی از تکنیک‌های روزه‌داری از جمله برنامه «یک وعده غذا در روز»، روزه‌داری می‌تواند باعث خستگی، مشکل در تمرکز، و کاهش هوشیاری و همچنین عواقب جدی‌تری برای سلامتی مانند افت خطرناک سطح قند خون و اختلال در چرخه قاعدگی شود. افراد همچنین در معرض خطر ابتلا به ارتورکسیا هستند، که اختلالی است که شامل یک وسواس ناسالم در مورد تغذیه سالم و فکر کردن/نگرانی مداوم در مورد وعده غذایی بعدی است (چیزی که 16 ساعت ناشتا می‌تواند باعث شود!).

چه عادات یا شیوه های تغذیه ای را توصیه می کنید؟
ساق پا: داده‌های سراسری اهمیت بالقوه هماهنگ‌سازی رژیم‌های روزه‌داری متناوب با ریتم‌های شبانه‌روزی روزانه (چرخه خواب و بیداری) را برای حفظ عملکرد متابولیک بهینه نشان می‌دهد. من شخصاً مشتریان را تشویق می‌کنم که مراقب زمان غذا خوردن برای رفع گرسنگی و تغذیه‌شان در مقابل غذا خوردن به عنوان واکنشی به استرس، کسالت یا دیگر دلایل عاطفی یا اجتماعی باشند.

کوهن: ایمن ترین عادت غذایی آن است که پایدار باشد! اغلب، من مشتریانی را می بینم که سعی می کنند گروه های غذایی کامل را حذف کنند، از جدیدترین رژیم غذایی مد روز استفاده کنند، یا آنچه را که برای دوستانشان مفید است دنبال کنند، اما متوجه می شوند که این رویکرد برای بدن آنها کارساز نیست. توصیه من: اگر کاری نیست که بتوانید درازمدت انجام دهید، برای شما مناسب نیست.

اساسی: خوردن وعده های غذایی متعادل با فاصله 3 تا 4 ساعت از همدیگر، مصرف بیشتر مواد مغذی را در طول روز تشویق می کند و احتمال زیاده روی در زمان غذا را کاهش می دهد. من [and the OnPoint team] از یک رویکرد ضد رژیم غذایی کامل برای تغذیه سالم که در طول زمان پایدار باشد، حمایت کنید. این زمانی است که عادات تغذیه ای شما به جای یک رژیم غذایی باهم، واقعاً نشان دهنده یک سبک زندگی مفید و سالم است.