به هر حال ما تحریک انقلاب رنگی در کشور را قبول نداریم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت وزارت امور خارجه چین، مائو نینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین می گوید که پکن با انقلاب رنگی تشویق کننده و تشویق کننده در این کشور به نام دموکراسی و حقوق بشر مخالف است.

نینگ روز یکشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی که توسط وزارت امور خارجه چین برگزار شد به خبرنگاران پاسخ داد.

وی در بخشی از این دیدار به سوال یکی از خبرنگاران که نظر پکن را درباره وضعیت کنونی ایران، تحریم های آمریکا علیه مقامات این کشور، این کشور و تهدید ادامه تحریم ها علیه تهران و همچنین واکنش مردم جویا شده بود، پاسخ داد. دولت ایران که واشنگتن را به ایجاد ناآرامی در این کشور متهم می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به این سوال گفت: چین با تحریم های غیرقانونی و یکجانبه علیه ایران مخالف است. در هر صورت ما قبول داریم که در امور ملی دخالت کنیم.

نینگ تاکید کرد: ما با تحریک انقلاب رنگی در کشور به نام دموکراسی و حقوق بشر مخالفیم.

از زمان آغاز ناآرامی ها در ایران، کشورهای غربی و آمریکا ضمن اعمال تحریم ها علیه مقامات قانونی و واقعی ایران، آشوبگران را تشویق و تشویق کرده اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در جدیدترین بیانیه موقر و تند مقامات و شخصیت های غربی، ناآرامی های امروز ایران را در تجمعی در نوادا تایید کرد.

در همین حال، مقامات قضایی این کشور ترامپ را به دلیل تحریک حامیانش به اخلال و حمله به کنگره در ژانویه 2021 و پس از اعلام پیروزی جو بایدن در انتخابات 2020 آمریکا تحت پیگرد قرار دادند.