به مهاجران و ساکنان خوزستان آموزش داده شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانجلیل بیت مشعلی در گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرد: آموزش های مهارتی ویژه عشایر و ساکنان استان خوزستان با توجه به شرایط اقلیمی، روزها و با توجه به نیازسنجی انجام شده به روشی که از ابتدا آغاز شد، برگزار شد. در سال جاری بیش از 195000 ساعت آموزش در روستاها و 30000000 ساعت دیگر در بخش عشایری انجام شده است.

وی ارائه آموزش های مهارتی متناسب با شرایط اقلیمی ساکنین و عشایر را برای جلوگیری از مهاجرت به شهرها برشمرد و گفت: این آموزش ها در ایجاد مشاغل پایدار و مشاغل خانگی بادوام موثر است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 31 هزار و 700 مورد مهارت و توانمندی حرفه ای مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: فرآیند ارزیابی تاکنون منجر به صدور 21 مورد شده است. 799 جایزه بین المللی برای دانش آموزان خوب.

وی بیان کرد: آزمون تعیین صلاحیت حرفه ای متقاضی شامل 360 استاندارد مهارتی در رشته های مالی، عمران، صنعت جوش، فناوری اطلاعات، کشاورزی، صنایع غذایی، تجهیزات، مکانیک خودرو، برق، صنایع دستی و ساختمان است.

بیت مشعل گفت: خوزستان دارای 895 آموزشگاه رایگان و 55 مرکز آموزش فنی و حرفه ای است که به متقاضیان آموزش های مهارتی ارائه می کنند.