بهترین نوع کراتین برای افراد لاغر

بهترین نوع کراتین برای افراد لاغر

از دهه 1970 کراتین به عنوان یکی از محبوب ترین مکمل ها در میان ورزشکاران شناخته شده است و دلایل خوبی برای این موضوع دارد. صدها تحقیق علمی بر روی این مکمل صورت گرفته و نشان می دهد که مصرف آن در دستیابی به نتیجه مطلوب کمک شایانی می کند. به عنوان مثال مصرف کراتین به بهبود عملکرد در فعالیت های هوازی و بی هوازی ( زنده و فعال بدون هوا و اکسیژن ) کمک می کند و همین امر باعث می شود بتوانید تا بیشترین حد توانایی خود در باشگاه تمرین کنید. قبل از آشنایی با بهترین نوع کراتین برای افراد لاغر باید اطلاعاتی درباره این مکمل به دست آوریم!

مصرف مکمل کراتین به افزایش حجم توده های عضلانی بدون چربی کمک می کند. شما همانند آب و پروتئین به کراتین نیاز ندارید ، اما اگر به شدت لاغر هستید و سخت در باشگاه تمرین می کنید مصرف این مکمل برای افزایش حجم عضلات و استقامت و قدرت شما مفید خواهد بود.

کراتین به خودی خود یک اسید آلی نیتروژن دار است که به صورت طبیعی در بدن انسان ایجاد می شود و در ساخت عضله و بافت مغزی کمک می کند. این ماده در مواد غذایی همچون گوشت و ماهی نیز یافت می شود. به طور کلی افزایش سطح کراتین در بدن منجر به بهبود عملکرد شما در حین تمرینات کوتاه مدت ، بلند مدت و با شدت بالا ، افزایش ظرفیت کار و توده های عضلانی بدون چربی می شود.

اگر شما فرد لاغری هستید قطعا همیشه به دنبال بهترین نوع کراتین برای افراد لاغر بوده اید. کراتین جز معدود مکمل هایی است که تحقیقات و مطالعات زیادی بر روی آن صورت گرفته است. مصرف کراتین به افزایش تولید انرژی برای عضلاتی که همیشه مشغول به کار هستند کمک کرده و نهایتا باعث می شود وزنه های سنگین تری را بلند کنید. مصرف این مکمل به شما کمک می کند تا از وزنه های سنگین تری در تمریناتی همچون اسکات ، پرس سینه و ددلیفت استفاده نمایید ، که در نهایت به افزایش هورمون های آنابولیک و ایجاد عضلاتی حجیم کمک می کند.

در این مقاله سعی کرده ایم مطالبی کاملا علمی درباره کراتین به شما ارائه دهیم تا شما آگاهی کاملی درباره بهترین نوع کراتین برای افراد لاغر به دست آورید. بهترین نوع مکمل کراتین الزاما گران ترین نوع نیست ، از این رو ما برای شما 4 تا از بهترین نوع کراتین برای افراد لاغر را نام می بریم و تحقیقات علمی و مزایای هر یک را برایتان شرح خواهیم داد.

قبل از آشنایی با بهترین نوع کراتین برای افراد لاغر باید با مفهوم کراتین آشنا شوید. کراتین مولکولی است که در بدن انسان تولید می شود و در غذاهایی همچون گوشت ، تخم مرغ و ماهی به مقدار بسیار فراوانی وجود دارد. کراتین تشکیل شده از چندین آمینو اسید بوده ( ال-آرژنین ، گلیسین و ال-متیونین ) و تقریبا در تمامی سلول ها یافت می شود و به عنوان ” ذخایر انرژی ” عمل می کند.

بیشترین مقدار کراتین در سلول های عضلانی ذخیره می شود ، به همین دلیل است که مصرف مکمل کراتین به صورت خاص برای بهبود قدرت و ظرفیت فعالیت های بی هوازی موثر واقع می شود.

بهترین نوع کراتین برای افراد لاغر :

کراتین مونوهیدرات

کراتین مونوهیدرات یکی از قدیمی ترین انواع کراتین محسوب می شود. در گذشته اکثر بدنسازان تنها از این نوع کراتین مصرف می کردند ، زیرا قیمت آن نسبت به سایر مکمل ها بسیار ارزان است. کراتین مونوهیدرات یکی از بهترین نوع کراتین برای افراد لاغر محسوب می شود ، اما نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که بدن شما قادر به جذب تمام کراتین مونوهیدرات نمی باشد. از این رو باید خیلی بیشتر از حد معمول از  این مکمل استفاده نمایید.

بسیاری از ورزشکاران فاز بارگیری را اجرا می کنند. این بدین معناست که شما به سرعت به مدت 5 روز ( فاز بارگیری ) از این مکمل استفاده می کنید تا کراتین وارد عضلات شما شود. کراتینی که توسط عضلات شما جذب نمی شود به کراتینین تبدیل خواهد شد که یک محصول فرعی بوده و باید از طریق کلیه های شما تصفیه شود.

به همین دلیل بسیار مهم است که وقتی از مدل های ارزان کراتین مونوهیدرات به عنوان بهترین نوع کراتین برای افراد لاغر استفاده می کنید ، آب فراوانی بنوشید. زیرا مصرف آب فراوان در مقابل هر گونه عوارض جانبی مقابله خواهد کرد. به ازای هر 10 گرم کراتین حدود 1 الی 2 گرم جذب می شود. این بدین معناست که کراتینین زیادی وارد سیستم بدنتان می شود. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر درباره این نوع کراتین ، مقاله مکمل کراتین مونوهیدرات را حتما مطالعه نمایید!

کراتین بافر

کراتین بافر که به عنوان کری-آلکالین نیز شناخته شده است نوع دیگری از کراتین بوده که سطح PH آن تنظیم شده است ، از این رو قابلیت جذب بالایی دارد. این بدین معناست که بدن شما قادر به جذب مقدار کراتین بیشتری خواهد بود. کری-آلکالین یکی از بهترین نوع کراتین برای افراد لاغر محسوب می شود که اگر در برنامه تمرینی خود بگنجانید ، شاهد تغییرات چشمگیری در افزایش قدرت و حجم توده های عضلانی بدون چربی خواهید بود. قیمت کراتین بافر در مقایسه با کراتین مونوهیدرات بالاتر است ، با این حال به دلیل خاصیت جذب بالا در میان ورزشکاران بسیار محبوب شده است.

این کراتین مقدار PH بالاتری نسبت به مونوهیدرات دارد و بیشتر برای محصولات با خاصیت قلیایی و یا پایه ای استفاده می شود. کراتین بافر اغلب به عنوان موثرترین کراتین شناخته می شود و کمتر باعث تجزیه کراتین به کراتینین می گردد. با این حال ، تحقیقات زیادی که در مقایسه با این کراتین و مونوهیدرات صورت گرفته است نشان می دهند که هیچ تفاوتی از لحاظ عملکرد و یا محتوای کراتین عضلانی بین آن ها وجود ندارد و افزایش ایجاد کراتینین در هر دوی آن ها به یک میزان است. کراتین بافر مانند کراتین هیدروکلراید ، برای ورزشکارانی که ناراحتی معده دارند ، بسیار مناسب می باشد.

کراتین HCL

کراتین HCL یکی از جدیدترین انواع کراتین بوده که با نام ” Con-Cret ” در بازار شناخته شده است. این محصول به عنوان بهترین نوع کراتین عرضه شده که 100% توسط بدن انسان جذب می شود. این بدین معناست که با مصرف این مکمل هیچ کراتینی را از دست نخواهید داد و شاهد احتباس آب ، ایجاد کراتینین و نفخ معده نخواهید بود.

کراتین میکرونیزه

کراتین میکرونیزه بهترین نوع کراتین برای افراد لاغر شناخته شده است که تحقیقات علمی بسیار زیادی بر روی آن صورت گرفته است. از آنجایی که این نوع کراتین ذرات تشکیل دهنده بسیار کوچکی دارد ( میکرو ) ، بسیار راحت توسط بدن جذب می شود. این امر منجر به جذب بیشتر و تولید کمتر کراتینین می گردد. یکی دیگر از مزایای این محصول قیمت ارزان آن است.

جهت دریافت اطلاعات کامل درباره کراتین ، مقاله های کراتین بدنسازی و روش مصرف کراتین را حتما مطالعه نمایید!

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید