بهترین زمان مصرف کراتین

بهترین زمان مصرف کراتین

کراتین یکی از مکمل هایی است که هر ورزشکاری باید در برنامه غذایی خود داشته باشد. کراتین نه تنها برای ورزشکاران جوان مناسب است ، بلکه شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهد ورزشکاران مسن نیز می توانند از این مکمل بهره مند شوند. مصرف مکمل های کراتین نزدیک به زمان تمرینات استقامتی یک استراتژی مهم به منظور افزایش حجم عضلات و قدرت به حساب می آید. اما برای تمامی ورزشکاران مبهم است که بهترین زمان مصرف کراتین قبل از تمرین است و یا بعد از تمرین ؟

از آنجایی که مکمل های کراتین در میان ورزشکاران بسیار محبوب است ، جای تعجب نیست که همه در مورد بهترین زمان مصرف آن سوال داشته باشند. به طور معمول زمان مصرف مکمل های کراتین به یکی از سه دسته زیر تقسیم می شود :

مصرف کراتین قبل از تمرین

بعضی از ورزشکاران ترجیح می دهند مکمل کراتین را قبل از شروع تمرین میل کنند. قبل از تمرین ، مصرف کراتین منجر به بارگیری سلول های عضلات می گردد. اساسا ، کراتین بیشتر به معنی ATP بیشتر ( منبع اصلی انرژی سلولی ) و ATP بیشتر به معنی افزایش قدرت عضلات است. این بدین معنا است که قدرت بیشتری برای فعال سازی فیبرهای عضلات و در نتیجه قدرت بیشتر برای وزنه برداری خواهید داشت.

بهترین زمان برای مصرف کراتین
بهترین زمان برای مصرف کراتین

مصرف کراتین بعد از تمرین

اهمیت ریکاوری صحیح بعد از اتمام تمرین را هرگز فراموش نکنید. پس از تمرین ، عضلات شما فشار زیادی را تحمل کرده است. مصرف مکمل کراتین پس از تمرین ، بهترین زمان برای تغذیه مناسب عضلات شما به منظور بهبود رشد عضلات و روند ریکاوری می باشد. به همراه کراتین از کربوهیدرات و پروتئین نیز استفاده کنید تا سلول های عضلانی ضعیف شما مواد مغذی را جذب و تمام انرژی مورد نیاز را دریافت کنند. بنابراین ، مطمئن شوید به اندازه کافی کراتین بارگیری کنید. این موضوع شما را برای جلسات تمرینی بعدی آماده خواهد کرد.

مصرف کراتین در زمان دلخواه

کسانی که کراتین را مطابق با میل خود مصرف می کنند بر این باورند که ، هر دو روش ذکر شده در بالا کاملا بی فایده است. چرا باید در مورد بهترین زمان مصرف کراتین نگران باشیم ؟ زیرا کراتین مکمل مفیدی بوده و مزایای فراوانی دارد.

بنابراین با توجه به توضیحات فوق ، بهترین زمان مصرف کراتین کی است ؟

تحقیقات انجام شده نشان می دهد بهترین زمان مصرف کراتین نیم ساعت قبل از شروع تمرین و بلافاصله پس از اتمام تمرین می باشد ، بنابراین در کل باید 5 گرم کراتین مصرف کنید. به عنوان مثال ، می توانید کل دوز را قبل از تمرین و یا بعد از آن میل کنید. و یا می توانید دوز مصرفی را تقسیم کرده و نصف آن را قبل از تمرین و الباقی را پس از اتمام تمرین میل کنید. حتی در روزهای استراحت می توانید یک وعده صبح زود و وعده دیگر را شب میل کنید. مقدار توصیه شده با توجه به وزن بدن انسان متفاوت خواهد بود ، اما دوز پیشنهادی روزانه 5 گرم می باشد.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل کراتین ، جهت مشاهده مقالات مرتبط با مکمل ها به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید