بهترین زمان مصرف آمینو اسید

بهترین زمان مصرف آمینو اسید

آمینو اسیدهای زنجیره ای شامل سه اسید آمینه لوسین ، ایزولیسین و والین هستند. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که این آمینو اسیدها تاثیر به سزایی در رشد عضلات دارند ( نسبت به سایر مکمل های آمینو اسید و پروتئینی ). مصرف پودرهای آمینو اسید یکی از بهترین روش های بهبود دستاوردهای شما در باشگاه بدنسازی می باشد. با این حال ، خیلی بیشتر از سایر مکمل ها بهترین زمان مصرف آمینو اسیدهای زنجیره ای بسیار حائز اهمیت است.

آمینو اسیدهای زنجیره ای از طریق موارد ذکر شده در لیست زیر به بهبود رشد عضلات کمک می کند :

  • در حین تمرین به عنوان یک منبع سوخت برای عضلات عمل می کند.
  • تاخیر در خستگی مغز در حین تمرین
  • تحریک سنتز عضلات به صورت مستقیم
  • بهبود سطح انسولین ( که به سنتز عضلات کمک شایانی می کند )
  • افزایش سطح HGH
  • کاهش سطح کورتیزول ( که باعث تخریب عضلات شده و با تستسترون تداخل دارد )

همچنین تحقیقات متعددی نشان می دهد که پودرهای آمینو اسید زنجیره ای تاثیر به سزایی در کاهش وزن داشته و به شما کمک می کند تا در طول روز سطح انرژی شما بالا باشد.

دلیل اهمیت دانستن زمان مصرف آمینو اسیدها

برای درک بهترین زمان مصرف آمینو اسیدهای زنجیره ای ، باید بدانید که چگونه این آمینو اسیدها توسط بدن مورد استفاده قرار می گیرند. با مصرف پروتئين ، مانند پروتئین کازئین و یا استیک آب دار ، پروتئین در زنجیره پپتیدها قرار می گیرد. اساسا این بدین معناست که آمینو اسیدها به هم متصل شده اند. برای اینکه مورد استفاده بدن قرار گیرند ، ابتدا پروتئین باید متابولیز شود که این موضوع در سیستم گوارش آغاز می گردد.

در آنجا آمینو اسیدها از هم جدا شده ، وارد جریان خون می شوند ، سپس وارد کبد شده و در نهایت وارد بخشی که مورد نیاز است می شوند. به طور خلاصه ، زمان زیادی طول می کشد تا پروتئین ها شروع به کار کنند! در مقابل ، آمینو اسیدهای زنجیره ای ” فرم آزاد هستند ”. آن ها همانند سایر آمینو اسیدها نیاز به هضم ندارند.

آمینو اسیدهای زنجیره ای به صورت مستقیم به سمت عضلات فرستاده می شوند ، جایی که بلافاصله شروع به کار می کنند. به دلیل بالا بودن سرعت عمل آمینو اسیدهای زنجیره ای ، بهترین زمان مصرف آمینو اسیدها قبل و در حین و بعد از اتمام تمرین است.

بهترین زمان مصرف آمینو اسیدها :

زمان مصرف آمینو اسیدهای زنجیره ای بستگی به اهداف شما دارد. به طور کلی ، اکثر ورزشکاران می توانند از مزایای بالقوه آمینو اسیدها قبل از شروع تمرین و یا در حین تمرین و یا پس از اتمام تمرین بهره مند شوند.

مصرف آمینو اسیدها قبل از شروع تمرین

آیا تا به حال به احساس سوزش در حین تمرینات خود توجه کرده اید ؟! مصرف آمینو اسیدهای زنجیره ای قبل از شروع تمرین مانع رخ دادن چنین اتفاقی می گردد. زمانی که این پودر را قبل از شروع تمرین میل می کنید ، آمینو اسیدهای زنجیره ای به عنوان منبع سوخت برای عضلات عمل می کنند. نهایتا قادر خواهید بود تا برای مدت زمان طولانی و سخت تر تمرین کنید ، بدون اینکه احساس سوزش داشته باشید.

تحقیقات انجام شده نشان می دهند که بهترین زمان مصرف آمینو اسید برای جلوگیری از دردهای عضلانی ، قبل از شروع تمرین است. زیرا این آمینو اسید به عنوان منبع سوخت برای عضلات عمل کرده و مانع زوال و نابودی عضلات می گردد. به ازای هر کیلوگرم وزن بدنتان ، می توانید 100‌میلی گرم آمینو اسید مصرف کنید. به عنوان مثال یک ورزشکار 80 کیلوگرمی باید 8‌ گرم پودر آمینو مصرف کند.

به همین دلیل است که در مکمل های پری ورک اوت ، آمینو اسیدهای زنجیره ای وجود دارد. یک پری ورک اوت مناسب ، حاوی مقدار زیادی آمینو اسید زنجیره ای و سایر مواد مغذی انرژی زا می باشد.

میزان مصرف : قبل از شروع تمرین 5 الی 10 گرم پودر آمینو اسید مصرف کنید.

مصرف آمینو اسیدها بعد از شروع تمرین

آمینو اسیدهای زنجیره ای در بافت عضلات متابولیز می شوند ، این بدین معناست که آن ها می توانند به آرامی و بلافاصله بافت عضلات را ترمیم و بازسازی کنند. به منظور افزایش روند عضله سازی ، بهترین زمان مصرف آمینو اسیدهای زنجیره ای بلافاصله پس از اتمام تمرین است. همچنین این کار به کاهش دردهای عضلانی ناشی از تمرینات کمک شایانی می کند.

تحقیقات انجام شده در مورد مصرف پودرهای آمینو اسید زنجیره ای پس از اتمام تمرین نشان داده است که ورزشکاران پس از گذشت 8‌هفته افزایش حجم دوبرابری نسبت به مصرف پروتئین وی داشته اند.

میزان مصرف : 5 الی 10 گرم آمینو اسید بلافاصله پس از اتمام تمرین میل کنید.

مصرف آمینو اسیدها در حین تمرین

در طول تمرینات شدید واکنش های شیمیایی متعددی در بدن شما رخ می دهد. این شامل آزادسازی مواد شیمیایی همچون تریپتوفان بوده که باعث ایجاد خستگی مفرط می شود. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که آمینو اسیدهای زنجیره ای نه تنها به عنوان سوخت برای بدن در حین تمرینات عمل می کند ، بلکه با خستگی بدن نیز مقابله می کند از این رو بهترین زمان مصرف آمینو اسید جهت مقابله با خستگی ، در طول تمرینات ورزشی است.

میزان مصرف : به منظور جلوگیری از خستگی حدود 5‌ گرم آمینو اسید در حین تمرینات ورزشی میل کنید.

آمینو مجیک برند سایتک نوتریشن

مصرف آمینو اسیدها بلافاصله پس از بیدار شدن

یک واقعیت غم انگیز این است که بدن ما هنگام خواب عضلات را تجزیه می کند. این موضوع بدین دلیل رخ می دهد که هنگام خواب بدن در فاز گرسنگی قرار می گیرد و همین امر باعث تحریک کاتابولیسم ( تجزیه عضلات ) به عنوان راهی برای فراهم سازی سریع انرژی می شود.

اگر هدف شما عضله سازی است ، باید وضعیت کاتابولیک را نادیده بگیرید. یک راه استفاده از پودرهای آمینو اسید زنجیره ای بلافاصله پس از بیدار شدن است. این پودرها انرژی مورد نیاز بدن را تامین کرده و از این رو بدن هنگامی که منتظر هضم غذا است ، دیگر از بافت عضلات استفاده نمی کند.

سایر مزایای مصرف آمینو اسید بلافاصله بعد از بیدار شدن :

  1. کاهش احساس گرسنگی در طول روز
  2. افزایش سطح انرژی
  3. تقویت حافظه

هر زمان در طول روز که احساس خستگی و کسلی دارید ، می توانید از این مکمل استفاده نمایید. با این حال ، بهترین زمان مصرف آمینو اسید برای افزایش روند عضله سازی ، بلافاصله پس از بیدار شدن به میزان 5 الی 10 گرم می باشد.

مصرف آمینو اسیدها قبل از شروع حرکات کاردیو ( به صورت ناشتا )

بسیاری از ورزشکاران تمرینات کاردیو را به صورت ناشتا انجام می دهند و از این رو می توانند روند چربی سوزی را افزایش دهند. انجام حرکات کاردیو در حالت ناشتا منجر به از بین رفتن توده های عضلانی شما می گردد. بهترین زمان مصرف آمینو اسید جهت جلوگیری از زوال توده های عضلانی ، قبل از شروع تمرینات کاردیو به میزان 5 الی 10 گرم می باشد. آمینو اسیدهای زنجیره ای به عنوان منبع سوخت برای عضلات شما عمل می کنند ، در حالی که بدنتان همچنان چربی می سوزاند ( به دلیل انجام تمرینات کاردیو ).

مصرف آمینو اسیدها در طول دوران رژیم

با محدودیت میزان کالری دریافتی ، بدن شما شروع به چربی سوزی می کند. همچنین جهت افزایش سریع انرژی بافت عضلات شروع به تجزیه شدن می کند. در نتیجه بسیاری از افرادی که رژیم می گیرند به مرور زمان توده های عضلانی خود را از دست می دهند و در نتیجه سرعت متابولسم ( سوخت و ساز ) بدن آن ها کاهش می یابد. جای تعجب نیست که بعد از اتمام رژیم بیشتر افراد به وزن قبلی خود باز می گردند.

بهترین زمان مصرف آمینو اسید جهت جلوگیری از زوال عضلات ، در طول روز می باشد. آمینو اسیدهای زنجیره ای مانع تجزیه عضلات می گردد. مکمل های آمینو اسید همچنین میزان کالری کمتری در مقایسه با سایر پودرهای پروتئینی دارند. دلیل دیگری که می توانید از این پودرها در طول دوران رژیم خود استفاده نمایید ، تاثیر لوسین در تعدیل قند خون است. در این حالت می توانید 15 الی 20 گرم پودر آمینو اسید زنجیره ای در زمان های مختلف در طول روز مصرف کنید.

مطالب پیشنهادی :

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید