بمباران سه نیروگاه اوکراینی را ویران کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ولادیمیر زلینسکیرئیس جمهور اوکراین روز چهارشنبه اعلام کرد که سه نیروگاه برق در این کشور در جریان این بمباران تخریب شده است.

رئیس جمهور اوکراین در کابل گفت: «در روزهای اخیر آسیب بیشتری به زیرساخت های اصلی وارد شده و سه نیروگاه برق تخریب شده است.

در ادامه مطلب زلینسکی وی از مردم خواست در روز پنجشنبه مصرف برق را تا حد امکان کاهش دهند. او گفت که این به کاهش قطعی برق برنامه ریزی شده کمک می کند.

قبلا، کریل تیموشنکومعاون دفتر رئیس جمهور اوکراین گفت: خاموشی موقت در تمام نقاط این کشور از ساعت 7 صبح تا 11 شب (به وقت مسکو) در روز پنجشنبه در حال حاضر وجود دارد. از روز پنجشنبه استفاده از چراغ ها در شهرهای بزرگ نیز محدود می شود.

تخریب نیروگاه ها در اوکراین در شرایطی رخ داد که «ایگور کوناشنیکفسخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که حمله به ک اف ادامه دارد.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه در این باره گفت: در 24 ساعت گذشته حمله ارتش روسیه به واحدهای مدیریت نظامی و سیستم انرژی اوکراین با استفاده از جنگ افزارهای دور و در سطح عالی امروز و همه ادامه یافت. مکان های مشخص شده تخریب می شوند.

کوناشنیکف وی افزود که در درگیری با جاده کوپیانسکبندر کراسنی (بندر قرمز)، ماکاولیف SY کرفی ریه، حدود 200 سرباز اوکراینی کشته و بسیاری از سلاح ها منهدم شد رهبر وزارت دفاع روسیه درباره انهدام 7 مرکز فرماندهی و 3 انبار مهمات ارتش اوکراین توسط نیروهای روسی گفت: هواپیماهای جنگنده. سوخ ما همچنین پهپادهای V-25 و 12 را سرنگون کردیم.

کوناشنیکف وی همچنین افزود: تاکنون 324 فروند هواپیما، 161 فروند بالگرد، 2278 پهپاد، 383 سامانه پدافند هوایی، 5981 دستگاه تانک و زره پوش، 873 موشک. روش بسیاری، 3489 هوترها و گلوله ها، 6652 خودروی نظامی ویژه ارتش اوکراین را منهدم کردیم. وی ادامه داد که نیروهای اوکراینی به نیروگاه هسته ای خواهند رفت زاپوروژیه در حمله و تلاش برای فرود در آنجا، 90 سرباز اوکراینی در این درگیری ها کشته شدند و 14 کشتی نیز منهدم شد.