بصیر ایران سربازان ماهر و مسلح در مد و لباس کشور هستند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر ، اولین نمایشگاه ایران ویجند (برند) در بخش غیر رقابتی جشنواره مد و لباس فجر به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز گسترش فرهنگ و هنر در فضای مجازی شهر تهران و شرکت نمایشگاهی میلاد نور از امروز در محل دائمی نمایشگاه برگزار می شود. تهران اینترنشنال رسما آغاز به کار کرد.

سیدمجد امامی رئیس کمیته برگزاری مد و لباس کشور گفت: جشنواره های مد و لباس فجر از یک سو برای استعدادیابی و یافتن بهترین، الهام بخش و منحصر به فرد کار و انتخاب در زمینه پوشاک، اکسسوری تلاش می کنند. و هنر حجاب و از طرفی بهانه ای برای ارتباط سخت است». بین سامانه طراحی، تولید و مصرف پوشاک و مد که رسالت فعالان حوزه حجاب است و کارگروه های ساماندهی مد و لباس کشور در طول سال.

وی افزود: مرکز جشنواره مد و لباس فجر برای انجام این رسالت تصمیم گرفته است که بستر نمایشگاهی غیررقابتی که عموم مردم خواهان آن هستند و می توانند از آن خرید کنند، دور از رقابت باشد. بنابراین ایران ویژن و عنوانی برای بخش غیر رقابتی جشنواره مد و لباس فجر است.

رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس خاطرنشان کرد: گاهی اوقات به ما پیشنهاد می‌شود که رویدادهای ویژه کاپشن، لباس نوجوانان و غیره انجام دهیم… بخش خصوصی و دولتی در کشور انتظارات مد و لباس کشور را برآورده نکرده است. صنعت پوشاک بنابراین ما معتقدیم که باید از بخش خصوصی در انجام چنین فعالیت هایی حمایت کنیم.

دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور ادامه داد: کارگروهی در کشور انجمن مد و لباس با وزارت آموزش و پرورش، صدا و سیما، وزارت راز و سایر اعضای کارگروه به ویژه تهران صنف پوشاک و شبکه جمعی حجاب و عفاف، نمایشگاه ایران ویژن را به عنوان بیانیه رسمی ماهیت و وضعیت زنجیره تامین نظام مد و لباس ایرانی اسلامی اعلام کرده و معتقد است که با حضور مردم، اعتبارسنجی، اثربخشی ارزیابی و ارزیابی فعالان عرصه مد و لباس ایرانی اسلامی، فعالان حوزه فناوری، آموزش و صادرات امکان پذیر است.

وی با تاکید بر اهمیت کار تولیدکنندگان داخلی مد و لباس ایرانی-اسلامی گفت: ما آن را سربازی موثر و مسلح در نظام مد و لباس کشورهای تولیدکننده فعال در بازار می دانیم که خواهان کشور، تاریخ، سنت، دین و ارزش در این جنگ فرهنگی بی اساس است.بشن افزود:
امامی تصریح کرد: اگر بازیکنی در حوزه پوشاک حجاب نتواند در این رشته به صورت نام و عناوین با فراوانی نفوذ در بازار رقابت کند، او در بهترین حالت خود یک نمونه آکواریومی خواهد بود.

وی با بیان اینکه نمی توان با مثال یک آکواریوم به دریای متلاطم سیستم های مد و لباس فکر کرد، افزود: به همین دلیل و با وجود کار برندهای بزرگ و قابل قبول، در بین این برند بیش از 150 برند ایرانی است. در زمینه پوشاک، چادر. و لوازم جانبی حجاب و موارد مشابه تعداد تولیدکنندگان نیز در حال افزایش است، اما ما همچنان چالش اصلی را رویاپردازان قوی با شبکه توزیع و نفوذ عمیق در بازار می‌دانیم.

امامی بر اهمیت حضور طراحان ایرانی در بازار داخلی تاکید کرد و گفت: طراحان عرصه تولید حجاب اسلامی باید چنان تاثیری در بازار مخاطبان داشته باشند 10 میلیون حجاب در ایران که به آنها برسد. عرضه غیرقانونی پوشاک و همچنین تولید و تولید در سطح پایین دیگر به چشم نمی خورد از لباس های غیرفرهنگی در بازار استفاده نکنید.

وی حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از بینندگان بومی را معنوی توصیف کرد و افزود: تجارت و صنعت باید با تامین منابع خام به این بینندگان کمک کند.

رئیس کمیته ساماندهی مد و لباس کشور ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد توجه بیشتر ویجندز در استفاده از فناوری ها و سبک های جدید لباس برای گروه های مختلف از جمله نوجوانان و مردان باشیم.

بر اساس این گزارش، اولین نمایشگاه ویژه ایران ویژناند در تاریخ 2 تا 5 مرداد 1401 از ساعت 8:30 الی 16:00 در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.