بسته نخواهیم ماند/ همه مواضع دشمن در لبه هدف قرار دارند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، شورای عالی سیاسی یمن در تازه ترین اظهار نظر درباره شکست احتمالی مذاکرات برای تمدید آتش بس در این کشور، بیانیه ای صادر و اعلام کرد: پایان فوری آتش بس. خشونت و محاصره یمن

در ادامه این بیانیه آمده است: نیروهای مسلح یمن در صورت ادامه خشونت و محاصره بیکار نخواهند نشست و فرودگاه، بندر دریایی و شرکت های نفتی کشورهای متجاوز را در آن جا ایجاد خواهند کرد. هدف. .

شورای عالی سیاسی به شرکت‌های نفتی فعال در کشورهای عضو ائتلاف به رهبری عربستان سعودی هشدار داد در صورت ادامه خشونت‌ها و محاصره‌ها به فعالیت خود در این کشورها ادامه دهند و افزود: به شرکت‌های کشتیرانی هشدار می‌دهیم به شرکت‌های نفتی مرتبط با این کشور منتقل نشوند. کشورهای مهاجم، تا دچار مشکل نشوند.

این شورا در پایان بیانیه خود تاکید کرد: به فرزندان ملت یمن اطمینان می دهیم که نیروهای امنیتی و ارتش می توانند از یمن محافظت کنند و حقوق آنها را حفظ و احیا کنند.

لازم به ذکر است، آتش بس در یمن تحت نظارت سازمان ملل از دوم آوریل به مدت ۲ ماه آغاز شد و دوبار تمدید شد و دیروز یکشنبه ۱۱ مهرماه پایان یافت. چهارشنبه گذشته «هانس گروندبرگ» نماینده سازمان ملل در امور یمن در سفر به صنعا با مقامات انصارالله دیدار کرد. این سفر بدون فاش شدن هیچ نتیجه خاصی به پایان رسید.