بزرگترین هواپیمای جهان با خودروی مافوق صوت به آسمان رفت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، Stratolaunch، هواپیمای غول پیکر راک با طول بال هایی به اندازه یک زمین فوتبال، دستگاه «تالون-آ» را به آسمان برد.صحرای ماجاوا در کالیفرنیا.

Talon-A یک وسیله نقلیه مافوق صوت کاملاً کاربردی است که توسط Stratolaunch ساخته شده است. این وسیله نقلیه که با نام Hyper-A Test Vehicle شناخته می شود، برای دسترسی بیشتر به تست های مافوق صوت، ارائه یک زمین آزمایشی امن برای تحقیقات و آزمایش های مافوق صوت و پشتیبانی از ماموریت های عملیاتی طراحی شده است.

بزرگترین هواپیمای جهان یک وسیله نقلیه مافوق صوت را به آسمان برد

براندون وود، معاون برنامه‌ها و عملیات Stratolaunch در یک کنفرانس تلفنی گفت: «این اولین پرواز آزمایشی سیستم پرتاب Talon است. ما به سمت این رویداد حرکت می کنیم و مطمئناً پروازهای بیشتری را برای پلت فرم مافوق صوت انجام خواهیم داد.

هواپیمای Roc Stratolaunch با نمونه اولیه قطار 8 متری Talon از پایگاهی در صحرای Majawa به هوا پرواز کرد. در طی این عملیات، چنگال به قسمت مرکزی هواپیما متصل شد. این پرواز بیش از 5 ساعت به طول انجامید و طی آن هواپیما در ارتفاع بیش از 7 هزار متری حرکت کرد.

طبق بیانیه این شرکت، این رویداد یک موفقیت کامل بود.

بزرگترین هواپیمای جهان یک وسیله نقلیه مافوق صوت را به آسمان برد

این شرکت در حال توسعه یک سری از هواپیماهای Talon به عنوان یک بستر آزمایشی برای پرواز مافوق صوت است که می تواند به سرعت 6 ماخ یا 6 برابر سرعت صوت برسد. پرواز Talon-A در واقع هشتمین پرواز Stratolaunch بود، اما اولین وسیله پرتاب بود.