برگزار کننده برنامه های فرهنگی مختلف برای جام جهانی – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر ، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در جلسه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.روش اسلامی. ، تاکید کرد.

اسماعیلی گفت: نقش کمیته فرهنگ و اطلاع رسانی در این مرکز ویژه در وزارت فرهنگ است و در این کمیته برنامه هایی را تهیه می کنیم تا بتوانیم در راستای تحقق هدف دیپلماسی فرهنگی دولت مردمی با همکاری و حمایت سایر ارگان ها. جام جهانی فوتبال زمان مناسبی برای آشنایی جهانیان با فرهنگ اصیل و غنی ایران است. از این رو برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در روز جام جهانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که اجرای این برنامه ها به ترویج بهتر فرهنگ بومی ایران کمک می کند. دیپلماسی فرهنگی بهترین ابزار برای رسیدن به این هدف متعالی است.

وی افزود: وزیر فرهنگ قطر که مدت هاست در کشورمان خارجی بوده است، علاقه زیادی به فرهنگ و هنرهای اصیل ایران نشان داده و آمادگی خود را برای فراهم کردن فضا و فضای لازم برای فرهنگ سازی اعلام کرده است. رویدادها و کمپین ها برای مدت کوتاهی جام جهانی. بنابراین در قالب چنین نشستی باید به یک برنامه کامل فرهنگی برای این رویداد در جام جهانی قطر دست پیدا کنیم تا بتوانیم با برنامه ریزی خوب از این مهارت بزرگ به خوبی استفاده کنیم.

در نشست «بررسی برنامه جامع بهره‌وری ظرفیت جام جهانی فوتبال»، مسئولان و نمایندگان نهادهای مختلف کشور به ارائه دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود پرداختند. فرهنگ. جام جهانی قطر.