برنامه سفر جو بایدن به منطقه – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان اعلام شدبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا دیلی، برنامه سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به رژیم صهیونیستی و فلسطین اعلام شد. طبق برنامه قرار است جو بایدن بعدازظهر چهارشنبه ۲۲ تیرماه وارد فرودگاه بن گوریون در سرزمین های اشغالی شود.

وی به طور رسمی مورد استقبال یایر لاپید، نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی قرار خواهد گرفت.

سپس بایدن به همراه بنی گانتز وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از چندین سامانه امنیتی این رژیم بازدید خواهد کرد که می تواند از پایگاه هوایی پالماچیم بازدید کند.

بایدن در دومین روز سفر خود با نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و با وی در نشست خبری شرکت خواهد کرد.

بعدا، بایدن و لاپید در یک نشست ویدیویی با نارندرا مودی، نخست وزیر هند و محمد بن زاید آل نهیان، رئیس امارات متحده عربی شرکت کنند.

دیدار با اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور رژیم صهیونیستی و همچنین دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق این رژیم از دیگر برنامه های رئیس جمهور آمریکا است.

بایدن روز جمعه 24 تیرماه برای دیدار با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به بیت لحم سفر می کند و پس از آن با بازگشت به فرودگاه بن گوریون، تا روز شنبه 25 تیرماه در نشستی عازم عربستان خواهد شد. رهبران شورای همکاری خلیج فارس و سه کشور عراق. اردن و مصر در شهر جده شرکت خواهند کرد.