برخورد قانونی با مسئولانی که در موارد پرهزینه اقدام می کنند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام احمد معماریان شامگاه چهارشنبه در نشست خبری هفته محاکمه، افزود: مسئولین نقد عادلانه را می‌پذیرند تا انتقاد سیاسی و جناحی شود و به دست دشمن نیفتد. “

وی در ادامه با بیان اینکه از اصحاب رسانه خواستار همکاری تنگاتنگ با قوه قضائیه و مجریه در شهرستان طبس هستم، ادامه داد: هزینه، مسکن و اجاره بها دغدغه اصلی مردم طبس است بنابراین رسانه ها باید این موضوع را از مسئولان مطالبه کنند. و راه حل او و مردم را در اختیار مسئولین قرار دهد.

وی از رسانه‌های پایتخت خواست تا رایزنی‌هایی را بین مسئولان امور عمومی انجام دهند تا مردم بتوانند در مورد مسائل خود قضاوت کنند و از خبرنگاران و رسانه‌های پایتخت و دادگاه‌ها برای حل مشکلات مردم حمایت می‌کنند.

رئیس کل دادگستری طبس از تشکیل گروه اطلاع رسانی و پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان طبس خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری دسترسی به محاکم، دادسرا و حل اختلاف شهرستان طبس را به نصف کاهش می دهیم. تخلفات شورا و دادگاه در طول هفته. ما تایید می کنیم.

وی در خصوص گرانی در شهرستان طبس نسبت به روستاهای اطراف خراسان جنوبی گفت: مستقیماً بین مسئولین و مردم پل میزنیم و در صورت عدم رعایت کار افسر بر عهده مسئولین است. از هر فرد تماس گرفته خواهد شد و مشکل حل خواهد شد.

وی تاکید کرد: قوه قضاییه با تمامی شهروندان و مقامات دولتی و بخش خصوصی که نسبت به افزایش قیمت ها و سایر مسائل پیش روی مردم و جامعه ترکیه واکنش نشان می دهند، به صورت قانونی مذاکره خواهد کرد.

افزایش تعداد دفاتر دادگاه

حجت الاسلام معماریان از گسترش دفاتر دادگستری در طبس خبر داد و گفت: تا چندی پیش 2 دفتر قضایی در طبس فعال بود که یکی از آنها تعطیل و هم اکنون دفتری دارد، تعداد مراجعات و جمعیت افزایش یافته است که این تعداد نیز افزایش یافته است. به زودی. دومین دفتر قضایی برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان در طبس راه اندازی می شود.

وی افزود: در دفتر دادگستری مدارک به صورت الکترونیکی ثبت و در صورت شعبه حقوقی دادسرای طبس به شعبه شهرستان ارسال می شود.

پرونده کلاهبرداری آمیتیس هم اکنون در دست بررسی است

رئیس کل دادگستری طبس در واکنش به پرونده کلاهبرداری آمیتیس که در ارتباط با پول دیجیتالی که یکی از متهمان این پرونده در طبس دستگیر شده بود، در جمع خبرنگاران گفت: پرونده کلاهبرداری آمیتیس محرمانه و در دست بررسی است. . امکان پرداخت وجود دارد و پرونده به موقع گزارش می شود.

وی ادامه داد: همه مسئولان و رسانه های طبس باید برای ارتقای امنیت روانی و اجتماعی شهروندان و رفع مشکلات خانوادگی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه رسانه پل ارتباطی بین مردم و مسئولان است، ادامه داد: رسانه ها باید برای مقابله با معضلات اعتیاد، معضلات اجتماعی و نابرابری های اجتماعی تلاش کنند مرحله اول را نگاه کنید نه فقط خبرنگار.

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید تلاش کنند اخبار را تغییر ندهند، تاکید کرد: رسانه ها باید از منابع ضبط شده اطلاع رسانی کنند و این امید را به جامعه القا کنند که با سیره استاد اعظم همخوانی دارد، برای حفظ نظم و انقلاب.