برخلاف تبلیغات دشمن، اکثر زنان ایرانی با حجاب – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان شامگاه دوشنبه در مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع).آ) در حرم امام خمینی (ره)، حرم حضرت معصومه (س)س) اعلام کرد. دین در حامل مشکلات دنیا و آخرت و این تعبیر از دین که فقط از مشکلات دنیوی و معنوی صحبت می کند درست نیست.

این استاد دانشگاه در این سمینار با بیان اینکه دین منجر به زندگی سالم در جامعه می شود، گفت: زندگی سالم موجب سلامت ذهن انسان می شود، بنابراین هرکسی به حکمت زندگی و حکمت معاد دست می یابد. .

حجت الاسلام پناهیان گفت: دین انسان را به انجام امور دنیوی و اخروی تشویق می کند و سیره اهل بیت علیهم السلام نیز همین گونه است و این همان چیزی است که انسان را متدین می کند.

وی تاکید کرد: این توضیح که دین به امور دنیوی و آسمانی می پردازد، مردم را به دینداری تشویق می کند.

این کارشناس مذهبی درباره تبلیغات شیطانی دشمن در زمینه حجاب گفت: متاسفم همه رسانه ها و تبلیغات منفی دشمن در مورد حجاب، اما بسیاری از زنان ایرانی با حجاب هستند.

حجت الاسلام پناهیان ادامه داد: دستور اخلاقی که دین بر آن تاکید دارد در مقام اثر دارد و همه دستورات دینی مربوط به زندگی انسان در زمین و آخرت است.

مدرس حوزه گفت: ما سنت داریم که باید به پدر و مادر احترام گذاشت و بی احترامی به پدر و مادر موجب فقر انسان می شود.