برای شروع سفر عمره به حمایت کنسولی نیاز است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی انجمن حج و زیارت، سیدصادق حسینی اعلام کرد: اجرای ادامه سفر عمره منوط به حمایت کنسولگری از زائران در کشورمان است و ما انجام می دهیم. در حال حاضر سفارت ندارند یا دفتر کنسولی در عربستان سعودی. در صورت اخذ حمایت کنسولی، سفر عمره منعی ندارد.

او هست کالاها حاج تمتع امسال نیز گفت: حاج تمتع امسال با چهار شعار عزت، عزت، ایمنی و سلامتی زائران را آغاز کردیم و در هر مرحله از حج این شعارها مد نظر بود و بحمدالله این شعارها و تدبیر تعیین شده محقق شد.

حسینی در خصوص هزینه حج امسال نیز گفت: واقعیت این است که پول در کشورهای ثالث به ریال محاسبه نمی شود و به دلار محاسبه می شود، بنابراین برآورد هزینه در ابتدای حج امسال و قبل از عزیمت است. کشور میزبان با محاسبه حدود 3300 دلار در شب اعزام زائران به ما، هزینه برخی خدمات را به 1200 دلار افزایش داد که به 4500 دلار رسید.

رئیس انجمن حج و زیارت افزود: این هزینه ها به همراه افزایش قیمت برخی اقلام پروتئینی باعث افزایش قیمت حج شد که سعی شد ساماندهی شود تا تحت فشار و پرداخت نباشند. مسافران فقط پول هستند. یک پنجم هزینه های مازاد.

حسینی در خصوص وضعیت کرایه سال آینده نیز گفت: برای سال آینده در صورت کاهش هزینه های اضافی، قیمت نیز کاهش می یابد، اما اگر تغییری نداشته باشد و همین قیمت امسال را نمی توان قول داد. قیمت را کاهش دهید قیمت

رئیس انجمن حج و زیارت درباره آخرین مهلت بازگشت زائران به کشورمان گفت: وابسته به آماده سازی مراسم حج از روز اول ارسال اعلام کردیم که پرواز برگشت یک روز مانده به فرا رسیدن ماه محرم به پایان می رسد و تمام تلاش خود را برای این امر به کار بسته ایم و خدا را شکر که مراسم برگشت به پایان می رسد. در حج جمعه.