برای سلفی گرفتن با مردم پرواز نکردم / سیمرغ فروخت! خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانگیتی معینی بازیگر و مجری باتجربه تلویزیون در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح حرکت اخیر خود گفت: چند ماه پیش در مصلی ویژه برنامه ماه مبارک رمضان روی آنتن بودیم و بعد از آن به هفته کتاب رسیدیم. ” پس از آن پیام های سلامت را در شبکه بهداشت خواندیم. من الان کار خاصی ندارم من با چند فیلم قرارداد بسته ام، اما هیچکدام هنوز امضا نکرده اند. به طور کلی گفته می شود که پروژه در سکوت پیش می رود تا زمانی که کلید پیدا شود.

این بازیگر همچنین درباره نقش معروف خود در فیلم ابلق به کارگردانی نرگس آبیار که هنوز اکران عمومی نشده است، گفت: کرونا ناپدید شده و این فیلم به زودی اکران می شود.

وی همچنین تجربه خود را پس از فیلم ابلق اضافه کرد: در سریال باخانمان برزو نیکونژاد حضور داشتم. در اجراهای دیگری هم حضور داشتم که در ایام محرم از تلویزیون پخش می شود. در سریال طنز هم حضور داشتم. در حال حاضر نمی توانم در مورد پروژه سینمایی چیزی بگویم.

معینی در خصوص شرایط سخت حضور در یک پروژه سینمایی برای فیلمسازان قدیمی افزود: برای ما که از خودمان بزرگتریم این شرایط سخت وجود دارد، اما تکرار آن فایده ندارد. بالاخره برای مدتی هیچ پیشنهادی وجود ندارد و گاهی اوقات تا 10 پیشنهاد به طور ناگهانی با هم انجام می شود. همیشه همینطور بوده است، من تقریباً دو ماه است که از یک پروژه سینمایی تعلیق شده ام و با این کار دو ماه خیلی چیزهای دیگر هم بود که می توانستم انجام دهم. یک بار پیشنهاد بازی در فیلم «شهر گربه‌ها» را دادم و واقعاً علاقه داشتم در آن پروژه به شمال بروم، اما گفتند این امکان وجود ندارد و باید پروژه دیگری داشته باشید. من نتوانستم از آن فیلم خارج شوم و آن پروژه هنوز تمام نشده است. وقتی به یک پروژه متعهد هستیم، نمی توانیم فعالیت های دیگری را انجام دهیم.

این بازیگر درباره کمبود فیلم های مربوط به سالمندان در سینمای ایران گفت: ما از همه چیز تقلید می کنیم. آه تو باشد که در این زمینه هم از سینمای غرب الگوبرداری کنیم. ما فقط آواز می خوانیم. معیارهایی که ما ایجاد کرده ایم با دین ما هماهنگی ندارد. خواهر و برادرهایم خارج از کشور هستند و بارها به خانه مان دعوت شده ام، اما من ایران را با نگرش میهن پرستانه دوست دارم و نمی توانم جای دیگری بروم. با وجود اینکه وضعیت در جاهای دیگر بهتر است، من نمی توانم آن نگرش و آرامشی را که در کشورم دارم در جای دیگر داشته باشم.

وی افزود: من کشورم را دوست دارم و حتی یک ماه هم نمی توانم به خارج از کشور بروم، اما هیچ مسئولی در اینجا قدردان ما نیست. فقط افرادی که قدر ما را می دانند. دیدار مردم با ما با وقار و مهربانی همراه بود. چه در صف های مطب یا خرید دارو، مردم به ما لطف دارند.

معینی درباره علاقه مردم به گرفتن عکس سلفی گفت: به خاطر عکس های پروازم یک بار در فرودگاه توقف کردم و خدا نگهدار بچه های حراست فرودگاه باشد که برای پرواز بعدی به من جا دادند. مردم خیلی مهربانند اما نشان دادن این مهربانی گاهی آزاردهنده است! مردم حتی اگر مهربان باشند کمی به وضعیت ما توجه کنند.

وی افزود: دیدن همه بازیگر شدن بسیار جالب است، اما گاهی آنقدر ناامید می شویم که از دیدن او آنقدر پشیمان می شویم! مردم، هر چند مهربان، گاهی اوقات باید ما را درک کنند. در واقع ما آدم فضایی نیستیم، گاهی مریض می شویم و مشکل داریم. واقعیت این است که مردم ما بسیار مهربان، دوست داشتنی و قدردان هستند.

این بازیگر درباره آخرین حضورش در سینما و تماشای فیلم با مردم نیز گفت: واقعیت این است که زیاد سینما نمی روم. من معمولاً به جای رفتن به سینما ترجیح می دهم در طبیعت قدم بزنم. گاهی به سینما می روم چون احساس می کنم سینما برایم دانشگاه است و چیزهای زیادی می توانم از آن یاد بگیرم. البته در حال حاضر صحبت های سخیف و مزخرف زیادی در کار است، به طوری که گاهی اوقات احساس می شود با آنها برخورد می شود!

معینی در ادامه با تاکید بر اینکه فیلم را روی اکران سینما می بینم، گفت: اکنون فیلم «چند گریه می کنم 2» را روی آنتن می برم که چون سانسور مناسبی ندارد هنوز فرصت تماشای آن را پیدا نکرده ام. در یکی از سینماها ساعت 10 شب یک بار بود!اگر ساعت 22 به سینما بروم، چه ساعتی می خواهم برگردم؟

این بازیگر زن که در حین بازی در فیلم ابلق توسط چند تبهکار مجروح شده بود نیز در خصوص این حادثه توضیح داد: آنها در آنجا زندگی می کردند و به دلیل حضور ما در کارشان در ارتباط با فروشندگان مواد مخدر دخالت می کردند. منطقه به سرعت حذف می شود. یک روز آمدند دوربین را بریدند و پایم را بریدند! بین تمام زحماتی که برای این فیلم کشیدم، قطعا سیمرغ جای من بود، اما سیمرغ تمام شد!