برای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان به برنامه ریزی جدی نیاز است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، قرارگاه رسانه‌ای رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت با بیان مشکلات و چالش‌های دستگاه‌های اجرایی، گفت: مسیر خدمت وظیفه عمومی نابسامان است و مشکلات زیادی دارد. دشمن با ایجاد موانع می‌خواهد مسیر را پیچیده کند، اما مردان میدان باید با روحیه قوی، توکل و توکل بر خدا قدم بردارند.

با توجه به استقبال مسئولان منطقه دوست و مناطق بالادستی از دستاوردهای ایران در حوزه دانش، از مسئولان مسئول خواستیم که این امر بستری است تا برنامه ریزی های لازم برای صادرات دانش به کشورهایمان را در دستور کار قرار دهیم. محصولات مبتنی بر این کشورها.

رئیس جمهور تصریح کرد: پیشرفت امور کشور در گرو تصمیمات و اقدامات به موقع، تخصص، اقتدار و اهتمام است، بنابراین هرگونه ضعف در انجام وظایف موجب وقفه در کار و تاخیر در رسیدن به نتیجه مطلوب است.

به همین دلیل رئیسی به همه همکاران دولت یادآور شد: در هر کجا که به مردم خدمت می کنند، یقین دارند که انجام کارها برای پیشرفت کشور لازمه پیشرفت کشور است، بلوغ و وفاداری، توکل به خدا و عدم شک و تردید.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به توانمندی های حوزه دانش بنیان در کشور و تاکید مقام معظم رهبری بر توسعه بهره وری در این بخش اشاره کرد و گفت: هر رئیس جمهوری که در ایران به ایران سفر کرده است. در چند ماه گذشته از متخصصان این حوزه تمجید کرده است.

رئیسی به مسئولان این حوزه تاکید کرد: بنا به درخواست سران کشورهای دوست در منطقه و خارج از کشور، اقدامات لازم را برای صادرات ثمره دانش خود به این کشورها انجام دهیم.

رئیس جمهور با اشاره به توافقات صورت گرفته بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای همپیمان، این توافقات را حاصل تحولات دیپلماتیک در سال گذشته دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران برای اجرای همه اسناد و توافقات تلاش خواهد کرد. “

رئیسی بر رفع موانع و مشکلات پیش روی گروه‌های تولیدی برای رسیدن به نام سال تاکید کرد و از دستگاه‌های اجرایی ذیربط در این بخش خواست تا بر اساس این روند در دولت تدبیر و امید اقدام کنند و برای رفع این مشکلات تلاش کنند. مسئله. .

رئیس جمهور به ویژه در مقابل این موضوع تاکید کرد که روند کار او به هیچ وجه و به هیچ وجه نباید تعطیل شود.