بدترین بازی را مقابل الجزایر داشته است/ مسئولان کشور همچنان قول حمایت می دهند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، احسان حاج صفی پس از بازگشت تیم ملی فوتبال ایران در فرودگاه در جمع خبرنگاران گفت: مشکلات زیادی وجود داشت اما با وزیر امور خارجه دیدار کردیم، ما یک ورزش هستیم. او قول داد که اوضاع را بهبود بخشد.

کاپیتان تیم ملی صداپذیر ایران افزود: مایه تاسف است که یک روز خوب فیفا را از دست دادیم. سه چهار بازی توانستیم انجام دهیم اما مشکلات و مسائل سیاسی زیاد بود. ما نتوانستیم بازی مورد علاقه خود را انجام دهیم. جلسه خوبی با سجادی داشتیم و او قول داد که در روز آینده فیفا این موضوع حل می شود و بازی بسیار خوبی خواهیم داشت.

حاج صفی شرایط اردوی تیم ملی ایران را یادآور شد: روز بسیار گرم و روز گرم بود. همچنین چند مشکل در اتوبوس ها وجود داشت که فقط در روز اول حل شد. روز دوم اوضاع بهتر شد و از آن به بعد بایت دیگر مشکلی وجود ندارد. در زمین هم مشکل داشتیم. زمان بدی برای رفتن به قطر بود. همه مزارع به یک شکل زیر کشت می رفتند. می خواهند دو سه ماه دیگر آنها را برای جام جهانی آماده کنند. بدشانس بودیم که در زمان نامناسبی به قطر رفتیم.

او در بیانیه ای گفت: «بله، به هر حال می من صحبت می کنم. البته بعد از جلسه وزرا یک مقدار دلگرم شدیم اما به او هم گفتم دور قبل که بازی در بحرین بود شرایط خیلی سخت بود. همه ناامید شده اند. 10 روز در کیش بودیم. همه مسئولین آمدند. آنها حمایت و تشویق می کردند. من از آنها تشکر می کنم. وقتی تیم به مرحله بعد رسید، کسی نبود که از آن حمایت کند. بازی را بردیم و همه چیز خوب بود. همه فکر می کردند تیم مشکلی ندارد. از نو می من صحبت می کنم این تیم تنهاست و تنها رفته است.

حاج صفی از قول مسئولان گلایه کرد و گفت: سریع ترین صعود را در جام جهانی داشتیم اما هیچ هواداری از این تیم حمایت نکرد. ما فقط خبرچین معاون رئیس جمهور را در رختکن دیدیم که بعد از صعود وارد شد و قول داد، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است. با این حال وزیر ورزش به ما توصیه کرد که در اردوی بعدی همه چیز به روال عادی خود برگردد. امیدواریم اردوی عالی و یک بازی دوستانه عالی داشته باشید.

وی افزود: بعد از آخرین بازی مقابل لبنان در مشهد گفتم خوشحالیم. از مسئولین خیلی سوال کردم متاسفانه نیمی از وقتمان را از دست دادیم. مقابل الجزایر هم بازی های خوبی انجام دادیم اما قبول داریم که واقعا بدترین بازی ها را برای تیم ملی انجام دادیم. ما نمی توانیم خودمان را گول بزنیم. ما واقعا بد بودیم و چیزهای زیادی از این بازی یاد گرفتیم.

حاج صفی درباره ضعف تیم ملی ایران در این دیدار گفت: قول می دهیم شرایط جام جهانی بهتر شود.

او از نمایش انتقاد می کند دران اسکاچ او گفت: «این انتقادات همیشه وجود دارد. چه باید کرد اسکاچ و چه در مورد مربیان سابق. هم بازیکنان و هم مربیان این انتقادات را جدی می گیرند می دانه های خردل. من شخصاً چون حدود 5 ماه فرصت دارم نمی توانم آن را قبول کنم. الان نمی توانیم کادر فنی را اخراج کنیم. البته این موضوع به فدراسیون فوتبال مالاگاسی و وزیر ورزش برمی گردد. در حوزه کار اوست. ما تصمیم گیرنده نیستیم بلکه نظرات شخصی هستیم ام این به نفع تیم ملی نیست.