بخش حمل و نقل به 300 میلیارد تومان نیاز دارد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا زاکانی در مراسم تکریم و معارفه معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران که ظهر امروز شنبه ۱۸ مهرماه ۱۴۰۱ در ساختمان این نماینده برگزار شد، گفت: ، من می توانم آن را انجام دهم. شهادت دهید که آقای شفیعی در این یک سال مسئولیت شهرستان را نفروخت و تمام دانش و تلاش خود را برای شهرستان به کار گرفت و از صمیم قلب از ایشان تشکر می کنم. همچنین از ایشان به دلیل موافقت ایشان به عنوان مشاور شهردار و مدیر کل سازمان حمل و نقل قابل تشکر است.

شهردار تهران با بیان اینکه از آقای بهرامی نیز تشکر می کنم که در این مدت با این سمت خدمت می کنند، افزود: در دوره جدید شرایط ویژه. آه تو باید دنبال کنیم؛ در سال گذشته ما این بزرگواری و اجرای اقدامات ساختاری را داشتیم که با مسئولیتی که در قبال مشکل تهران داریم، در مسیر رفع گره زندگی مردم باشیم، بنابراین سال گذشته از نظر مالی و اقتصادی با توجه به آخرین خبرها. تخمین زده شد، ما موفق شدیم، اما 99٪ منابع را درک می کنیم.

وی با اشاره به اینکه هدف یافت شده در بودجه امسال 50 هزار و 500 میلیارد ریال است، بنابراین سقف دوم 60 هزار میلیارد ریال است و البته 83 هزار میلیارد ریالی که در شهرداری به دنبال آن بودیم، ادامه داد: 6 ماهه اول نبود. همانطور که شورای اسلامی شهر انتظار دارد این است مسئله گذشتیم

زاکانی با بیان اینکه بخش حمل و نقل برای دستیابی به قابلیت اطمینان و خدمات رسانی به 300 میلیارد تومان نیاز دارد، خاطرنشان کرد: علاوه بر بخش حمل و نقل، در پروژه های مشترکی که انجام می دهیم، 400 میلیون تومان نیز شناسایی شده است. در واقع با بودجه باید این مسیر را از طریق تولید مواد و مشارکت ادامه دهیم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه افق ما سال 1410 است و امسال را زیربنای الگوهای شهری و اصلاحات مبتنی بر حمل و نقل عمومی تعریف می کنیم، گفت: باید توسعه پیدا کنیم برای نوسازی و تعمیر کشتی جدی هستیم. و این اولین انتظاری است که وجود دارد. در سال گذشته کارهای خوبی از جمله در حوزه امنیتی انجام شده است و ادامه این کارها در کنار تسریع در بازسازی و نوسازی حمل و نقل امری قطعی و ضروری است.

زاکانی تغییر در ارائه خدمات در موضوعاتی مانند لجستیک بار و مسافر و حمل و نقل یکپارچه و هوشمندسازی در این حوزه را از دیگر نیازها برشمرد و افزود: توسعه شبکه حمل و نقل از دیگر نکات مهم در افزایش ظرفیت است. ناوگان در جهت صحیح جهت افزایش ظرفیت سرویس مورد استفاده قرار گرفت.

شهردار تهران اعلام کرد: همچنین باید در تکمیل خطوط ناقص و راه اندازی خطوط جدید کوشا باشیم و با خلاقیت اعتبارات لازم را برای توسعه مترو آماده کنیم و واقعا از شهر منابع بگیریم. یادگیری این کار از گذشته شروع شده است و باید با جدیت دنبال شود و ما را به سمت فرصت های جدید سوق دهد.

وی فعال شدن مجموعه را از دیگر محورها عنوان می کند و ادامه می دهد: به عنوان مثال در بحث ساخت گاری ها امکانات زیادی وجود دارد، اما به دلیل نیاز به این مهارت ها، نتایج لازم حاصل نشد، اما برای آینده این موضوع باید جدی و پیگیری شود. همچنین برای نوسازی مترو و تامین 630 واگن باید از صندوق توسعه عبور کرد. ما باید دست به دست هم دهیم و این مشکلات را حل کنیم.

زاکانی با بیان اینکه در سال گذشته تبلیغات خوبی انجام شد و امسال باید بر اساس آن کار جدی و اساسی صورت گیرد، تاکید کرد: کارهای خوب انجام شده نیازمند تلاش و نظارت بر موتورسیکلت و موتورسواری در شهرستان است. همچنین حقوق شهر از جمله 60 درصد حق ترافیک در معابر دولتی ضایع می شود که باید رعایت شود.

شهردار تهران با اشاره به اینکه پایتخت مشکلات زیادی دارد که بزرگترین آنها ترافیک، آلودگی هوا، مسکن بد و بی خانمانی است، گفت: در سال گذشته 60 پروژه برای حمل و نقل عمومی و پاک ایجاد شده است. دپو در داشبوردهای مختلف که باید پیاده سازی شود کار خاص سلام بیایید به جدی و اساسی پایبند باشیم.

در ادامه این مراسم سید مجتبی شفیعی معاون سابق حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران حوزه حمل و نقل و ترافیک را یکی از حساس ترین و سخت ترین حوزه های مدیریت شهری و شهری برشمرد و گفت: با تشکر از شهردار تهران برای اعتماد وی در این سال. و نظر شخصی من این است که آنچه در این زمینه در سالهای اخیر به دست آورده ام قابل اعتماد است و وظیفه دارم آن را در اختیار نظام و کشور قرار دهم. هر جا که باشم این خدمات را انجام می دهم.

وی افزود: این رویداد مانند یک کودک متولد شد و امیدواریم سیستمی که با یادگیری و برنامه نویسی ایجاد کردیم خصوصی بماند. آه تو باید انجام شود زیرا این کودک هنوز به مرحله تولد نرسیده است که امیدواریم این برنامه ها با حضور آقای بهرامی ادامه یابد. با توجه به تنوع برنامه های خاص، دامنه مشاوره برای استفاده از تمامی موضوعات خاص باید گسترده باشد.

بر اساس این گزارش، جلال بهرامی معاون حمل و نقل و ترافیک رئیس جمهور نیز در این مراسم گفت: همچنان از نظر آقای شفیعی در این معاونت استفاده می کنیم و به دلیل عظمت ایشان با ادامه آن موافقت کردیم. برای این معاون رئیس جمهور کار می کند.

وی با تاکید بر اینکه تلاش برای ایجاد همدلی می تواند در نتایج کار موثر باشد، افزود: معتقدم با علمی که داریم سهمی در امر نداشته ایم، علم است بلکه فقط در نتیجه مشارکت داشته ایم. . علم، اگر ابتدا باید به سراغ علت برویم.

بهرامی با بیان اینکه مشارکت بخش خصوصی باید در همه تصمیمات برای خدمت به مردم دیده شود، تصریح کرد: باید تلاش کنیم شرکت در مزایده و مناقصه را جایگزین کنیم. باید مهارت های این رشته را در نظر بگیریم و کار را به دست افراد آن بسپاریم.