با چه واکسن هایی باید دوز یادآوری کرد/قبل از شروع موج مصونیت پیدا کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، با عقب نشینی موج ششم مرض اومیکرون علاوه بر این، روند تزریق واکسن کرونا نیز کاهش یافته است، به طوری که عدم استقبال از واکسن منجر به تعطیلی برخی از مراکز و کمپ های تزریق واکسن شده است.

اکنون با افزایش تعداد روزانه کرونا در کشور این سوال مطرح شده است که کدام واکسن و تزریقات برای تقویت سیستم ایمنی بدن را انتخاب کنیم.

در حال حاضر، نقشه کرونا کشور نشان می دهد که 4 منطقه دارای وضعیت قرمز، 14 منطقه در وضعیت نارنجی، 142 در وضعیت زرد و 288 منطقه در وضعیت آبی هستند.

در این صورت، انتظار می رود تعداد شهرهای قرمز و نارنجی در آینده نزدیک افزایش یابد. از این رو یکی از پیشنهادات جدی برای عبور از موج بیماری های جدید، معرفی واکسن ها و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

علیرضا زالی فرمانده ستاد برای مقابله با کرونا شهرها تهرانی با بیان لزوم مصون ماندن بهورزان در برابر واکسینه شدن، تاکید کرد: کسانی که بیش از 6 ماه از آخرین واکسیناسیون خود می گذرند، اخطار را انجام دهند.

وی ادامه داد: به طور کلی اگر 6 ماه از آخرین واکسن می گذرد، نوبت سوم یا چهارم واکسن را دوز یادآوری کرونا می نامند و به دلیل موج آلودگی های جدید، شهروندان به ویژه سلامت و تندرستی را به دنبال دارد. کادر پزشکی باید اقدام کنند

در عین حال توصیه و تاکید کارشناسان پزشکی بر افرادی است که در پرخطرترین گروه‌ها از جمله سالمندان، افراد با سابقه پزشکی، بهداشت و درمان کارکنان و به طور کلی همه افراد 6 ماهه هستند. از آخرین واکسن که می گذرند، برای دریافت دوز یادآوری اقدام کنید. زیرا، امیدواریم در هفته‌های آینده موج جدیدی از ویروس را شاهد باشیم و اکنون زمان خوبی برای یادآوری واکسن کرونا است.

در همین حال پدرام پاک آیین معاون رسانه ای وزیر بهداشت از الزام کارکنان بهداشتی و درمانی به تزریق تبلیغات تقویتی خبر داد و گفت: طبق مصوبه مرکز کرونا باید در حوزه سلامت انجام شود. کارمندان دوز یادآوری واکسن کرونا را دریافت می کنند و همه کارکنان مراقبت های بهداشتی در محل کار خود باید گواهی انتصاب یادآوری واکسن کرونا را داشته باشند.

در این میان نوع واکسن و چه برندی برای اکثر افراد جای سوال دارد.

مسعود یونسیان، معلم همهگیرشناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: واقعیت این است که از پایین شاهد فرار واکسن های بیشتری هستیم مرض سلام جدید اومیکرون هستند. یعنی اگر ما aloha با دو دوز واکسن، می‌توانیم با BA1 و BA2 مقابله کنیم تا با زیرگونه‌های جدید مقابله کنیم، یا باید واکسنی که به طور خاص برای این نوع زیرگونه‌ها طراحی شده باشد، که هنوز در دنیا نداریم، یا باید واکسنی را افزایش دهیم. تعداد واکسن ها دوز بزرگ شدن

وی افزود: اگر فردی حتی یک واکسن دریافت نکند، از پخش‌های بعدی بهره‌مند نخواهد شد. اما کسانی که دوز یادآوری مصرف می کنند، پس از 14 روز قدرت ایمنی کافی دارند MEY تونگا.

معلم همهگیرشناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره رشد موسیقی زیر رشته جدید اومیکرون که BA5 است، گفت: اکثر واکسن هایی که تاکنون در کشور استفاده شده است از نوع ویروس کشنده بوده و در نتیجه بهتر از هر واکسنی است. اسپایکوژن، پاستوکوویچ SY استراژنکادر یک دوز یادآور استفاده می شود که محافظت بالاتری را ارائه می دهد.

وی افزود: البته محدودیتی برای استفاده از سایر واکسن ها وجود ندارد. بهتر است دوز یادآوری را در اسرع وقت تزریق کنید تا شرایط برای موج جدیدی از بیماری فراهم شود.

این در حالی است که بر اساس گزارش رسمی وزارت بهداشت تاکنون 64 میلیون و 676 هزار و 291 نفر در کشور موفق بوده اند. دیا اولین دوز واکسن کرونا را تزریق کنید. 58 میلیون و 33 هزار نفر نوبت دوم و 27 میلیون و 889 هزار نفر نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کردند. دیا.

این آمار نشان می دهد که اقدامات ایمنی مفاصل برای مقابله با ویروس کووید-19 چندان خوب نیست و بهتر است با اطلاع رسانی و هشدار به جامعه سرعت واکسیناسیون را تسریع کنیم.

زیرا در روزهای آینده مراسمی برگزار می شود که محل ملاقات خواهد بود. بنابراین بهتر است شرایط برای یادآوری دوزهای تزریقی فراهم شود.