با پوره سیب زمینی به نقاشی های کلود مونه حمله کنید! – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


به گزارش خبرنگار مهر، نه روز بیشتر از ریختن آش گوجه فرنگی روی تابلو گل ها تخمه آفتابگردان همه جا وینسنت ون گوگ در گالری ملی لندن از سوی دوستداران محیط زیست در امان نماند که تابلویی جدید مورد حمله این معترضان قرار گرفت.

دو مرد جوان با این هدف که چنین اقدامی هشداری برای تصادف در یکی از تابلوها باشد ابرها مونه نقاش فرانسوی در موزه باربرینی در پوتسدام آلمانی ها پوره سیب زمینی پرتاب کردند و پس از چسباندن دستان خود به دیوار، سخنرانی اعتراض آمیز کردند. آمیز آنها این تابلوی معروف را در سال ها بین سالهای 1888 تا 1891 نقاشی شده و بسیار ارزشمند است.

با پوره سیب زمینی به نقاشی های کلود مونه حمله کنید!

به گفته مسئولان موزه، این نقاشی با شیشه محافظت می شود و به نظر نمی رسد آسیبی دیده باشد. اما این دو نفر پس از دستگیری همچنان برای تحقیقات در زندان هستند.

در سال های اخیر، این نقاشی معروف کانون اعتراضات آب و هوایی مرتبط با مواد غذایی بوده است. اما این شرایط گروه محیط در همه کشورهای دنیا مردود بوده است، چنانکه پس از انتشار این اطلاعات در رسانه ها، افراد زیادی در دنیای سایبری نوشته اند. است: تخریب اموال و آثار هنری باارزش و تاریخی نه تنها صدای آنها را درنمی‌آورد بلکه این اقدامات باعث نفرت می‌شود.