با حرکت آمریکا؛ کره شمالی دو موشک بالستیک جدید شلیک کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کره شمالی روز پنجشنبه پس از استفاده از موشک مشترک کره جنوبی و آمریکا و بازگشت هواپیماهای آمریکایی، دو موشک بالستیک کوتاه برد را به سمت سواحل شرقی به داخل دریا شلیک کرد. شرکت های حامل در منطقه در واکنش به این اقدام.

این موشک ششمین پرتاب در 12 روز گذشته و اولین پرتاب از زمان پرتاب موشک میان برد کره شمالی بود. (IRBM) من سه شنبه ژاپن بودم.

پرتاب حدود یک ساعت پس از پیونگ یانگ انجام شد. وی از آمریکا به دلیل پیگرد قانونی “اقدامات علیه کره شمالی” در شورای امنیت سازمان ملل انتقاد کرد.

در بیانیه وزارت خارجه کره شمالی، واشنگتن به دلیل انتقال هواپیمای آمریکایی به آب های نزدیک شبه جزیره کره به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و اعلام کرد که این یک تهدید برای منطقه است، حضور نیروهای آمریکایی در منطقه. ثبات..

روز گذشته سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد کره شمالی در حال آماده شدن برای آزمایش یک سلاح هسته ای است. بر اساس این گزارش، «پاتریک رایدر» سخنگوی پنتاگون گفت که پیونگ یانگ ممکن است برای آزمایش هسته ای جدید آماده شود. وی در عین حال کره شمالی را اقدامی دانست که تنش آفرین علیه امنیت و ثبات منطقه ای و بین المللی است..

روز سه‌شنبه، ایالات متحده همچنین خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت در روز چهارشنبه برای بررسی پرتاب موشک بالستیک کره شمالی شد. به گفته مقامات، پس از شلیک موشک بالستیک پیونگ یانگ بر فراز ژاپن برای اولین بار در پنج سال گذشته، ایالات متحده از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهد خواست تا جلسه ای علنی در مورد کره شمالی در روز چهارشنبه برگزار کند..

همچنین بامداد سه شنبه، گارد ساحلی ژاپن گزارش داد که یک موشک بالستیک کره شمالی که در اقیانوس آرام به ژاپن شلیک شده بود، در اقیانوس آرام خارج از منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن فرود آمده است.

مکان موشک‌ها بلافاصله مشخص نبود، اما گارد ساحلی ژاپن از کشتی‌های حاضر در منطقه خواست که از بقایای موشک‌های کره شمالی دوری کنند و در صورت یافتن این زباله‌ها، فوراً با مقامات تماس بگیرند.

خبرگزاری یونهاپ بامداد چهارشنبه از شلیک موشک های آمریکا و کره جنوبی به دریای ژاپن خبر داد.. بر اساس این گزارش، خبرگزاری یونهاپ اعلام کرد که کره جنوبی و آمریکا 4 موشک به دریای ژاپن شلیک کرده اند..

رئیس ستاد ارتش کره جنوبی اعلام کرد که این کشور و آمریکا برای نشان دادن توانایی خود در همکاری با یکدیگر بر روی اهداف استراتژیک، 4 موشک شلیک کردند.. رئیس ستاد ارتش کره جنوبی افزود: پرتاب این موشک ها در پاسخ به پرتاب موشک صبح روز سه شنبه کره شمالی بوده است..