باید در سیستان و بلوچستان پادشاهی کرد – خبرگزاری مهر تفکر توسعه ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فرمانداری، حسین مدرس خبانی در جلسه تسهیل و رفع موانع تولید خصوصی در شهرستان خاش اظهار داشت: امیدواریم در راه اندازی این شرکت بتوانیم با توجه به ظرفیت های موجود در این شهرستان اقدام کنیم. سلامپور در عید قربان سال آینده می توانیم از پوست حیوانات قربانی به خوبی استفاده کنیم.

وی بر مزایای اقتصادی این شرکت تاکید کرد سلامپور وی ادامه داد: می توان «پروانه توسعه کارخانه» را در استان قرار داد. سلامپور ضمنا زمین و تجهیزات لازم باید سریع تهیه شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: علاوه بر تاسیس شرکت سلامپور با تکمیل صنعت چرم می توان گام های مثبتی در زمینه اشتغال و توسعه در این حوزه برداشت.

گفت: تصمیم گرفتیم شرکتی راه اندازی کنیم سلامپور سیستان و بلوچستان به غیر از استفاده از پوست باید وارد صنعت چرم نیز شود.

وی افزود: راه اندازی پالایشگاه های شکر و روغن در استان باید در دستور کار قرار گیرد چرا که باید سبد کالاهای اساسی خود را از تولیدات سیستان و بلوچستان تامین کنیم.

فرماندار خاش نیز در ادامه این نشست کمک کرد: خط انتقال گاز به خاش 19 مردادماه سال جاری تزریق می شود و از 11 ایستگاه آزمایشی 8 ایستگاه تکمیل شده است.