بایدها، نبایدها و معمول تابستان (با یک پیچش) – مراقبت از پوست اولگا لورنسین


قرنطینه (تقریبا) به پایان رسیده است، گروه دوستان شما بالاخره دوباره متحد شدند، و فکر می کنم وقتی می گویم مشتاق آفتاب، موج سواری، شن و سنگریا هستم، به جای همه صحبت می کنم. اکنون، به عنوان یک متخصص زیبایی، هر سال در همین زمان با همین سوال مواجه می شوم:آیا باید روتین مراقبت از پوستم را برای تابستان تغییر دهم؟». در حالی که بستگی به موقعیت مکانی و میزان فعال بودن شما دارد، معتقدم مهم است که نگاهی بیندازید و احتمالاً رژیم مراقبت از پوست خود را برای ماه های گرم تابستان کمی تنظیم کنید.

در اینجا بایدها، نبایدها و کارهای معمول من (با چرخش) آمده است:

انجام دهید

  • با افزایش دما، مقدار ضد آفتابی که استفاده می کنید نیز باید افزایش یابد. SPF بالا انتخاب کنید! من کرم ضد آفتاب ژل پری دریایی Canmake را توصیه می کنم – حدود 2 سال است که مورد علاقه من است.
  • با وجود اینکه تابستان است، باز هم لایه برداری پوست بسیار مهم است! هنگامی که به طور مرتب لایه برداری می کنید، به شفاف نگه داشتن پوست و جلوگیری از تجمع پوست مرده روی سطح کمک می کند.
  • تا آنجا که رتینول پیش می رود، می توانید طبق معمول در ماه های تابستان از آن استفاده کنید! رتینول از تغییر رنگ جلوگیری می کند، رادیکال های آزاد منفی ناشی از نور خورشید را خنثی می کند، پوست شما را شفاف نگه می دارد و با استفاده مداوم چین و چروک ها را کاهش می دهد. چه چیزی را نباید دوست داشت؟

نکن

  • سعی کنید از کرم هایی که بیش از حد مرطوب کننده و سنگین هستند دوری کنید. در عوض، مرطوب‌کننده‌ای سبک مانند Weightless Moisturizer انتخاب کنید – این یک محصول تابستانی عالی است زیرا بدون چربی است و پوست شما را حتی در هوای گرم متعادل نگه می‌دارد.
  • استفاده مجدد از کرم ضد آفتاب را فقط به این دلیل که یک لایه ضخیم روی پوست شما ایجاد می کند که ممکن است باعث ایجاد احساس ناراحتی در شما شود را متوقف نکنید – در عوض، بهترین پوست خود را جلو بیاورید و یک ضد آفتاب سبک با SPF بالا انتخاب کنید.
  • هنگامی که پوست شما آفتاب سوخته است، احساس می کنید حساس است یا به دلیل اثرات محیطی قرمز شده است، هرگز لایه برداری نکنید. مثل همیشه هنگام لایه برداری، از اسکراب های فیزیکی اجتناب کنید و به سراغ اسیدها بروید! اسید مورد علاقه من در تابستان اسید لاکتیک است (مؤثر و دوست داشتنی برای انواع پوست)، پس از آن سالیسیلیک (مناسب برای پوست های چرب و پر احتقان) و کوجیک (در کنترل لکه های تیره مزاحم عالی است).
  • اگر به اضافه کردن رتینول به رژیم خود فکر می کنید، قبل از تعطیلات تابستانی یا قبل از برنامه ریزی برای گذراندن وقت در خارج از منزل، یک برنامه روتین را شروع نکنید.

معمول (با چرخش)

  • به خاطر داشته باشید که نور خورشید باعث می شود پوست شما حساس تر شود، بنابراین از مواد فعال بیش از حد استفاده نکنید. عاقلانه انتخاب کنید و آنها را پخش کنید تا پوست شما واقعاً از آنها بهره مند شود و بیشتر حساس نشود.
  • اگر معمولاً هر شب رتینول و صبح از ویتامین C استفاده می کنید، در تابستان سعی کنید به طور متناوب از هر دوی این مواد استفاده کنید و روزانه از هر دوی این مواد استفاده نکنید.
  • هنگام استفاده از دیتاکس صورت در جعبه یا فرش قرمز صورت در جعبه، آن شب از رتینول صرفنظر کنید و به جای آن از مرطوب کننده غنی از پپتید خود استفاده کنید.

به طور خلاصه… از خودتان لذت ببرید، در مورد روتین مراقبت از پوست خود زیاد فکر نکنید (در صورت شک، به موارد ضروری پایبند باشید)، و در تابستان مورد علاقه ما قرار بگیرید. اینجا.

موفق باشید! ☀️