بایدن: هرگز رفراندوم روسیه در اوکراین را نمی پذیریم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بنیاد بولتنرا بایدن رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود گفت واشنگتن هرگز رفراندوم روسیه در اوکراین را نخواهد پذیرفت.

بر اساس این گزارش، جو بایدن وی در اجلاس سران کشورهای جزیره ای اقیانوس آرام افزود: ما همه پرسی داریم صورت و ما دروغی را که روسیه در خاک اوکراین سازماندهی کرده است، نخواهیم پذیرفت.

لازم به ذکر است که همه پرسی پیوستن به چهار منطقه مذکور از هفته گذشته آغاز و روز سه شنبه به پایان رسید و پس از رای اکثریت شرکت کنندگان در این همه پرسی، مناطق مذکور درخواست رسمی خود را برای پیوستن به روسیه ارائه کردند.

اوکراین و کشورهای غربی این همه پرسی را جعلی و غیرقانونی خواندند. افزودن این مناطق به روسیه به این معنی است که مسکو منطقه ای به وسعت پرتغال را به خاک خود اضافه خواهد کرد.

در همین حال، دیمیتری پسکوفسخنگوی کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز جمعه، جمهوری در دونتسک SY لوهانسک و دو منطقه زاپوروژیه SY خرسون به روسیه بپیوندید

پسکوف وی گفت که روز جمعه ساعت 15:00 به وقت محلی، مراسم امضای “توافقنامه الحاق سرزمین های جدید در کرملین” در کاخ بزرگ کرملین فدراسیون روسیه برگزار می شود.

وی درباره این مراسم گفت: توافق با چهار قلمرو جایی که همه پرسی برگزار شد و درخواست های مربوط به طرف روسی ارائه شد، امضا خواهد شد.

در مراسم ورودی، پوتین سخنرانی خواهد کرد و عصر جمعه مراسم جشنی در میدان سرخ مسکو برگزار خواهد شد.