بایدن: هدف من از سفر به عربستان دیدار با «بن سلمان» نیست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت: من برای شرکت در نشست بین المللی و ولیعهد محمد بن سلمان به عربستان سعودی می روم. من نیز یکی از شرکت کنندگان خواهم بود و هدفم از سفر به عربستان دیدار با بن سلمان نیست.

اظهارات بایدن در حالی بیان شد که روابط ایالات متحده و عربستان پس از انتشار گزارش های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر اینکه محمد بن سلمان شاهزاده سعودی دستور قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار و روزنامه نگار را صادر کرده بود، ضعیف شد.

ترور وحشیانه جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول چهره محمد بن سلمان را خدشه دار کرده است. با این حال، دولت عربستان به جرأت هرگونه دخالت در این حادثه تلخ را رد کرده است.

رئیس جمهور ایالات متحده همچنین در یک کنفرانس خبری گفت که درباره ناپدید شدن دو آمریکایی در اوکراین شنیده است اما نمی داند آنها در کجا نگهداری می شوند.

بایدن گفت: «آمریکایی ها نباید به اوکراین بروند.

این اظهارات زمانی بیان شد که مقامات آمریکایی اعلام کردند که از ناپدید شدن سومین شهروند آمریکایی پس از سفر به اوکراین مطلع هستند و همچنان در مورد دو آمریکایی که گفته می شود در شرق اوکراین دستگیر شده اند و با ارتش روسیه می جنگند صحبت می کنند. آنجا روسیه بود. ، نخواستند. توضیح

پس از انتشار برخی گزارش ها مبنی بر بازداشت دو آمریکایی توسط نظامیان روسیه در جریان درگیری ها در خارکف، رسانه های آمریکایی ناپدید شدن آنها را تایید و از بازداشت احتمالی آنها ابراز نگرانی کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین گفت که مقامات وزارت خارجه از این گزارش تایید نشده مطلع بودند. ما از نزدیک وضعیت را زیر نظر داریم و با مقامات اوکراینی در ارتباط هستیم.

اگرچه کاخ سفید روز چهارشنبه اعلام کرد که نمی تواند گزارش های رسانه ها در مورد وضعیت دو آمریکایی را تایید کند، اما جان کربی، هماهنگ کننده شورای امنیت ملی در روابط استراتژیک گفت: “بله، درست است و ما می توانیم هر کاری انجام دهیم. ما انجام خواهیم داد. بهترین‌های ما، آنها را سالم به آمریکا برگردانید.”