بایدن تصمیمی برای دیدار با پوتین در حاشیه اجلاس G20 نداشت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا تصمیمی برای دیدار با ولادیمیر پوتین همتای روس خود در جریان اجلاس سران گروه ۲۰ در بالی اندونزی ندارد.

بر اساس این گزارش، «جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه در یک نشست خبری گفت: ما تصمیمی برای دیدار با او (بایدن) ولادیمیر پوتین نداریم و امروز در اینجا هستیم. “

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پیشتر گفته بود که قصد ندارد در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ در فوریه آینده با پوتین دیدار کند.

در همین حال، کرملین رسما اعلام نکرده است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه شخصا در این کنفرانس شرکت خواهد کرد یا از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی خواهد کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز پنجشنبه با انتقاد از سیاست‌های غرب در قبال سایر کشورها گفت کشورهای غربی از ابزارهای “کثیف” و “خونین” برای کنترل و حفظ هژمونی در بقیه جهان استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه غرب بازی خطرناک و خونینی را آغاز کرده است، گفت: بحران جهانی گریبانگیر همه خواهد شد و دیر یا زود غرب باید از آینده مشترک ما صحبت کند.

به گفته پوتین، “این بازی خطرناک حاکمیت و مردم، هویت و وحدت آنها را نفی می کند و منافع دولت های دیگر را نادیده می گیرد.”

پوتین درباره احتمال حمله اتمی در جنگ اوکراین گفت: ما به حمله هسته ای در اوکراین نیازی نداریم، چه از نظر سیاسی و چه از لحاظ نظامی منطقی نیست.