بایدن اخبار ایران و جهان در جنگ نوار غزه به ما کمک کرد – مهربه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فلسطین، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شامگاه پنجشنبه با بنیامین نتانیاهو رهبر مخالفان رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

گفته می شود پس از این دیدار کوتاه، نتانیاهو دیدار خود با بایدن را گرم و نزدیک توصیف کرده و از دوستی عمیق و تعهد مستمرش به حفظ امنیت تل آویو تشکر کرده است.

نتانیاهو در این رابطه به کمک های آمریکا در جریان بمباران غزه اشاره کرد و گفت: در جنگ اخیر غزه از بایدن خواست تا به رژیم صهیونیستی کمک کند تا مسئولیت را بر عهده بگیرد و سامانه گنبد آهنین را تا حد امکان تقویت کند و او نیز این کار را انجام داد. . .

نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی که پرونده فساد در دستگاه قضایی نیز دارد، در دیدار با بایدن بر تشدید فشار اقتصادی بر ایران و لزوم وجود گزینه های قانونی – ارتش قدرتمند در این کشور تاکید کرد.

شایان ذکر است که جو بایدن ساعاتی پیش برای اولین بار به عنوان رئیس جمهور آمریکا به تل آویو سفر کرد.

جو بایدن طی سخنرانی در تل آویو گفت: این اولین سفر من به اسرائیل در دوران ریاست جمهوری ام است. روابط ما با اسرائیل قوی تر و عمیق تر از همیشه است. ما با اسرائیل برای تقویت سیستم امنیتی از جمله سیستم گنبد آهنین و سیستم لیزری کار خواهیم کرد. در طول این سفر، ما در مورد حمایت های مداوم از راه حل های دو دولتی بحث و گفتگو خواهیم کرد. ما به دنبال صلح هستیم و اجازه نمی دهیم اشتباهات گذشته تکرار شود! ارتباط عمیقی بین آمریکا و اسرائیل وجود دارد. ما در تلاش هستیم تا صلح و آرامش را در منطقه به ارمغان بیاوریم!