ایمن ترین و موثرترین دارو برای کمردرد – اخبار مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، برگرفته از سلامتی لاین، مروری بر 138 کارآزمایی بالینی شواهدی مبنی بر انتخاب دارو برای افراد مسن مبتلا به دردهای مربوط به ستون فقرات، که عموماً درد در ستون فقرات، گردن و کمر است، ارائه می‌کند.

دکتر. مایکل رلوفسرپرست تیم تحقیقاتی و متخصص مغز و اعصاب در دانشگاه بوستون می‌گوید: «انتخاب دارو به علت اصلی درد بستگی دارد. اما به خصوص در بزرگسالان، تمام شرایط پزشکی و داروهایی که مصرف می کنند، بخشی از دلیل آن است. آنها باید مراقب باشند دخالت داروها و عوارض آنها.»

وی افزود: برای تسکین درد بازوها می توان با دارو، تزریق، فیزیوتراپی و در برخی موارد جراحی اقدامات متعددی انجام داد.

در بزرگسالان جوان، کمر درد و گردن درد اغلب به عضله مربوط می شود. اما برای بزرگسالان، بیشتر درد مربوط به تغییرات ستون فقرات من است، مانند پارگی در مویرگ. من میفهمم یا غضروفی که از مفاصل محافظت می کند.

این بررسی نشان داد که برای همه انواع درد در بزرگسالان، داروهای مسکن رایج، از جمله داروهای ضد التهابی وجود دارد. استروئیدی نیست (NSAIDs) و استامینوفن می توانند کمک کنند.

رلوف او گفت: “NSAIDs.” من میفهمم مانند ایبوپروفن SY ناپروکسن آنها موثرتر از استامینوفن هستند. اما استامینوفن ممکن است برای برخی از سالمندان، از جمله کسانی که در معرض خطر ناراحتی معده هستند، یا کسانی که بیماری قلبی یا کلیوی دارند، گزینه ایمن تری باشد.

این داروها می توانند عوارض جانبی از جمله سرگیجه و مشکلات تعادل ایجاد کنند.

تحقیقات دیگر شامل:

• شل شدن عضلات خاص مانند کاریزوپرودول SY کلرزوکسازون، احتمال آرامبخشی و سقوط را به همراه دارد. اما برخی دیگر، در میان دیگران شما سریع هستید SY باکلوفنمی تواند درد گردن یا کمر را در سالمندان با دوزهای کم کاهش دهد.

• برای کمردرد مزمن، برخی از داروهای ضد افسردگی، به ویژه دولوکستیندر آزمایش مفید بود. رلوف وی گفت: زمانی که افراد مسن علائم درد و افسردگی را دارند، این دارو ممکن است انتخاب خوبی باشد.

• زمانی که داروهای خوراکی، مسکن ها یا تزریقات بی اثر باشند کورتیکواستروئیدها داروهای ضد التهابی ممکن است به تسکین درد مزمن کمک کنند.

به گفته محققان، فیزیوتراپی ممکن است برای بهبود و حفظ اثربخشی آن ضروری باشد.

آنها خاطرنشان می کنند که گزینه دیگر تزریق نقطه ماشه ای است که دارو را به “گره های” دردناک در عضله تزریق می کند. کاهش درد با امواج مکرر، که در آن گرمای امواج به رشته‌های عصبی خاصی برخورد می‌کند تا درد علامت‌دار آن ناحیه را کاهش دهد. و طب سوزنی و مدیتیشن، که می تواند به کاهش علائم یا مقابله با آن کمک کند.