ایلام-نقاط داغ مهران از اربعین حذف می شود-خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، عبدالله بهادری روز پنجشنبه در بازدید از پروژه راهسازی استان اظهار داشت: پروژه های بزرگی در حوزه توسعه راه های استان در حال انجام است و هم اکنون پیشرفت این پروژه ها به خوبی و به موقع است. تأمین مالی می تواند این امر را تسهیل کند.» رشد را تقویت و تسریع می کند و علاوه بر تکمیل این طرح ها، پروژه های جدیدی نیز تعریف و اجرا خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به آینده اربعین و اهمیت اتصال ایلام به مهران گفت: پروژه های متعددی در این محور، اربعین و سایر پروژه های پیش بینی شده برای اربعین تکمیل می شود. تخلیه.”

وی گفت: از ایلام تا مهران تونلی به طول 5 کیلومتر به طول 840 متر در دست اجراست که عملیات خاکبرداری و کف سازی آن به پایان رسیده و اکنون پیمانکاران مشغول سوزاندن مسیر برگشت به این تونل هستند تا سریعا به آنجا برسند. چهل

بهادری افزود: مسیر بعد از تونل 5 کیلومتری تا تونل دوم در جاده کربلا به اضافه پل اصلی این جاده در چهار راه پیش بینی می شود و پیمانکار در تونل دوم در جاده کربلا نیز خط کشی شده و این تونل و ورودی و خروجی مطمئن است که اربعین برای عبور اضطراری آماده می شود.

وی به پروژه راهسازی در منطقه ماربره پرداخت و افزود: در این قسمت از مسیر با شرایط زمین شناسی متفاوتی مواجه هستیم، سریع و پیمانکار مشغول کار راهسازی است و این قسمت از جاده حتی هزینه و زمان خواهد داشت. اگرچه مدت اجرای پروژه کوتاه است، اما برای اربعین امسال تلاش می شود تا این بخش از جاده ترمیم نشود. موانعی برای تردد اربعین وجود دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خاطرنشان کرد: 6 کیلومتر باقی مانده از سه راهی ماربره تا شعبه صالح آباد تا اربعین به صورت بزرگراه و در آنجا زیر بار تکمیل می شود.

پروژه های بزرگ راه سازی در سایر نقاط استان نیز وجود دارد

وی همچنین از جاده آسفالت نشده صالح آباد خبر داد و افزود: این جاده قبلاً تکمیل شده است، موانعی مانند تعویض خطوط برق و اعتراضات محلی وجود داشته و موانع برداشته شده است، اینها قطعاً زیرزمین آماده خواهد شد. اربعین.» طعم و مزه

مدیرکل راه و شهرسازی استان در خصوص ادامه مسیر گفت: 20 کیلومتر از محور ایلام – مهران در حال حاضر لایه دوم آسفالت و تا چهل سال مناطق خطرناک و پرخطر در حال انجام است. . پیچ های منطقه کنجانچم با استفاده از پل 56 کیلومتری رفع می شود. فاصله 5 کیلومتری بزرگراه مهران تا گذرگاه مرزی به 40 می رسد.

عبدالله بهادری مسیر بازگشت به بزرگراه ایلام – مهران در منطقه کنجانچم را آخرین قطعه این بزرگراه خواند و افزود: محوطه سازی و ساخت پل های اصلی در این مسیر به پایان رسیده است که این و اخیرا قرارداد جدیدی با اپراتور دیگری نیز منعقد شده است. . تکمیل قطعه 7 کیلومتری جاده سراسری ایلام – مهران در منطقه کنجانچم به دلیل احداث پل های زیاد و ادامه عملیات تشییع، اما جاده تا سال آینده ادامه دارد. در این منطقه بهسازی شده و مشکلی در تردد اربعین ایجاد نخواهد کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان درباره سایر محورهای استان گفت: پروژه های بزرگ راهسازی در سایر محورهای استان از جمله حمیل – ایلام، مهران – دهلران، دهلران – اندیمشک، ایلام – دره شهر، دره شهر وجود دارد. – پلدختر و محوریت هر یک از این پروژه ها نقش مهمی در توسعه استان خواهند داشت.

بهادری در این خصوص گفت: علاوه بر احداث چهار راه ایلام به سرابله در محور حمیل به ایلام، حفاری دومین تونل بلند آزادی نیز انجام می شود. ۳۶۰۰ متر حرکت می کند و در محور مهران به دهلران حذف منحنی در منطقه نصریان و چهار نقطه این نقطه به طول 4 کیلومتر اعمال شده است. قطعه اول تکمیل شده و 28 کیلومتر با 10 درصد اجرای قطعه سوم و به زودی قطعه اجرایی قطعه دوم به طول 18 کیلومتر و قطعه چهارم به متراژ 40 کیلومتر اجرا می شود.