ایستگاه های نفتی در عربستان و امارات را هدف قرار می دهیم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «محمد البخیتییکی از اعضای هیئت سیاسی جنبش انصارالله یمن در این گفتگو اعلام کرد که یمنی ها مطالبه عادلانه و عادلانه ای دارند.

این عضو انصارالله همچنین هشدار داد در صورت برآورده نشدن خواسته های مردم یمن، ارتش حق حمله به عمق خاک عربستان و امارات را دارد.

البخیتی در این باره فرمود: این توانایی و شجاعت ما توانایی هدف قرار دادن پمپ بنزین ها در عربستان و امارات را در صورت عدم برآورده شدن خواسته هایمان داریم.

از 2 آوریل 2022، آتش بس انسانی و نظامی در یمن با میانجیگری سازمان ملل بین طرف های درگیر در درگیری یمن برقرار شده است.

هانس گراندبرگ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن از زمان برقراری آتش بس، سفرهای متعددی به یمن داشته است. صنعا SY مسقط او با جلساتی که در دو طرف بحران یمن برگزار می کند، می خواهد با تمدید آتش بس آنها را به هم نزدیک کند.

تلاش‌های او در چند ماه آینده دو بار موفقیت‌آمیز بود تا اینکه یک آتش‌بس دو ماهه حاصل شد آه تو که از فروردین آغاز شده است، تا شش ماه دیگر ادامه خواهد داشت.

در آخرین دور این مذاکرات، مذاکراتی که روز یکشنبه دوم اکتبر (10 مهر) به پایان رسید قرار بود برای دو ماه دیگر تمدید شود، اما عدم توافق دو طرف نتیجه داد. فسخ تا کنون تمدید نشده است.

پس از تمدید نکردن این فسخ، هانس گراندبرگ نماینده سازمان ملل گفت که به تلاش‌ها برای تمدید آتش‌بس در روزهای آینده ادامه خواهد داد تا این توافق که از شدت جنگ در یمن کاسته است، ادامه یابد.

جنبش انصارالله در ماه‌های اخیر خواستار اقدامات جدی برای رفع تحریم‌های یمن و همچنین رفع محاصره در سراسر این کشور از طریق زمین، دریا و هوا شده است. اما مهمانی در این بین بین المللی و در کنار آنها، ائتلاف سعودی بدون توجه به درد و رنج 30 میلیون یمنی، عمدا از انجام اقدامات عملی در این زمینه خودداری کرده است.

TOERAM صنعا از ابتدای آتش بس، آنها تاکید کرده اند که به توافق آتش بسی نیاز دارند که به لغو تحریم های وحشیانه علیه یمن و همچنین برچیدن محاصره زمینی، دریایی و هوایی در این کشور منجر شود. هشدارهایی که در نهایت توسط طرف مقابل نادیده گرفته شد، منجر به تمدید آتش بس اخیر شد، موضوعی که بار دیگر منطقه را در معرض خطر جنگ تمام عیار قرار داده است.