ایستگاه آب کرمانشاه شنبه / نارسایی غیرقابل قبول – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر – گروه استانی: زمستان سال گذشته رسانه ها خبر ساخت تصفیه خانه آب به دستور استاندار کرمانشاه را دادند، موضوعی که در برنامه مطرح شد دوره معاونت عمرانی استانداری به عنوان شغل خصوصی.

این سد با ورود استاندار کرمانشاه برای رفع مشکل کم آبی کرمانشاه احداث شد و با کمک تیم هایی از پنج استان، خط انتقال آب در آنجا در سد گاوشان تعمیر شد. به طور رسمی افتتاح نشد. هنوز.

پیش از این گفته شده بود در صورت اضافه شدن 2 مترمکعب آب از منبع آب استان، کم آبی بهبود می یابد.

شنبه مخزن آب کرمانشاه / کمبود غیر قابل قبول

البته تا چند ماه دیگر انطباق در این زمینه ادامه خواهد داشت، چرا که در جلسه شنبه گذشته معاونت دولت کرمانشاه تایید شد که وظایف دستگاه های ذیربط باید انجام شود.

معاون دولت: در حل مشکل آب کرمانشاه نتایج خوبی حاصل شده است

ما در تلاشیم تا مشکلات خاص آب کرمانشاه را حل کنیم و در این زمینه اشتباه نخواهیم پذیرفت.منوچهر فخری در جلسه مرکز آب شرب کرمانشاه، اظهار کرد: استاندار کرمانشاه طی یک ماه گذشته در صدد رفع مشکل آب شرب کرمانشاه بوده و به همین دلیل تامین آب شرب کرمانشاه نیز در این میان موفق و پیروز است. دوره محصول بسیار خوب برای حل این مشکل وجود دارد.

وی بابیان اینکه با انتقال آب شرب به کرمانشاه، مشکل این شهر به طور کلی حل می شود، گفت: با تمام توان و پختگی خود در تلاش هستیم تا مشکل خاص آب کرمانشاه را حل کنیم و کمبود را نمی پذیریم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه ادامه داد: جلسات مربوط به تامین آب شرب کرمانشاه هر شنبه هفته برگزار و مصوبات مربوطه به شدت رعایت می شود.

ما اشتباهات را نمی پذیریم

فخری گفت: پیگیری ها و تلاش های لازم در زمینه انتقال آب شرب شهر کرمانشاه از سد «گاوشان» در حال انجام است و هیچ کوتاهی در این زمینه نمی پذیریم.

شنبه مخزن آب کرمانشاه / کمبود غیر قابل قبول

وی گفت: تمهیدات لازم در میان تسهیلات مربوطه برای تسهیل انتقال آب شرب به شهر کرمانشاه انجام شده و نقش هر یک از تاسیسات نیز در این زمینه مشخص شده است.

دولت: 10 سال است که هیچ کاری برای رفع ایرادات آب گاوشان انجام نشده است

این در حالی است که هفته گذشته استاندار کرمانشاه گفته بود: «در 10 سال گذشته هیچ کاری برای رفع نواقص خط انتقال آب گاوشان به کرمانشاه انجام نشده است و در دولت سیزدهم بخش مهمی از این کار بزرگ است. .انجام شد و بقیه انجام شد.

مدیرعامل اسبق شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه نیز در مراسم تودیع خود اعلام کرد: انتقال 2.5 مترمکعب آب از سد گاوشان سال‌هاست طبق برنامه انجام شده و به دلیل پول و اضطرار به موقع انجام نشده است. در تصفیه خانه غدیر هم اکنون آماده کار است که 70 درصد کاهش فشار و کمبود آب کرمانشاه را برطرف می کند.

بنابراین گزارش، سد گاوشان در 45 کیلومتری سنندج و 75 کیلومتری شمال کرمانشاه بر روی رودخانه گاوه ساخته شده و حدود 50 درصد آب آن را تشکیل می دهد و کرمانشاه از سد گاوشان است.

شنبه مخزن آب کرمانشاه / کمبود غیر قابل قبول

بر اساس برنامه بلندمدت، سالانه حدود 63 میلیون مترمکعب معادل 2500 لیتر در ثانیه آب شرب کرمانشاه از سد گاوشان تامین می شود.

اجرای طرح انتقال آب از سد گاوشان کرمانشاه از سال 89 آغاز و در سال 92 به پایان رسید. این سد برای تامین آب 30 هزار هکتار از زمین های زراعی زیر سد و همچنین تامین آب شرب کرمانشاه به میزان 63 میلیون متر مکعب در سال طراحی شده است. سد گاوشان به کرمانشاه.

خط آبرسانی سد گاوشان به کرمانشاه به طول 73 کیلومتر و در محدوده 127 استخر که شامل دریچه های بسته و اتصال، دریچه های هوا و دریچه های تخلیه است، پس از هشت سال بهره برداری نیاز به نوسازی و نوسازی داشت. در سال 1992..

با راه اندازی خط انتقال آب از سد گاوشان به کرمانشاه، تاکنون 480 میلیون مترمکعب آب به کرمانشاه منتقل شده است و با آغاز عملیات عمرانی این خط، مصرف آب در کرمانشاه از 4.5 مترمکعب به 5.5 افزایش می یابد. . متر مکعب.