ایران همیشه حامی مخالفان فلسطینی بوده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فلسطین، با رحلت حضرت امام خمینی (ره) «زیاد سبوسدبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در سخنانی در ایام رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران همواره حامی مقاومت مردم فلسطین بوده است.

“زیاد سبوسانقلاب اسلامی ایران برابری منطقه را تغییر داده و به کشورهای منطقه به ویژه مردم فلسطین و مخالفان رشادت بیشتری داده است تا بایستند و در مقابل سیاست های آمریکا و دشمن مرکزی اسلام و اسلام ایستادگی کنند. اعراب، رژیم غاصب صهیونیستی.» . »

به گفته دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، مردم فلسطین و اپوزیسیون کنونی به برکت رشادت ها و حمایت های مادی خود از جمهوری اسلامی ایران توانسته اند در برابر رژیم اشغالگر و مطالبات گسترش و گسترش آن بایستند. همه جا با آن روبرو شد در فلسطین برای حمله به غارتگران.

امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نگاه ویژه ای دارد آه تو آنها درباره فلسطین صحبت می کردند. امام خمینی (ره) در اوج سلطنت ستم شاهی، روابط پنهانی شاه و رژیم اسراییل را افشا کردند و به مقابله جدی و مستمر با تهدید اسرائیل برای جهان اسلام ادامه دادند.

افشای پنهان کاری و روابط آشکار شاه با اسرائیل و مخالفت وی با کمک های اجتناب ناپذیر شاه به دشمنان مشترک اسلام یکی از دلایل قیام امام خمینی بود. در باره او گفت: «یکی از چیزهایی که ما را به حضور پادشاه رساندند، کمک او به اسرائیل بود. من همیشه در پست هایم گفته ام که شاه از اول اسرائیل با او بوده و وقتی جنگ بین اسرائیل و مسلمانان به اوج خود رسید، شاه آن را به اسرائیل داد و این دقیقا یکی از دلایل بود. من با شاه مخالف بودم.»