ایران در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفت کرده است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، آماده یاتا وی بعد از ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مشهد گفت: از پیشرفتی که در بوستان فوای خراسان رضوی دیده‌ام بسیار متعجب هستم و امیدوارم سطح همکاری بین دو کشور ادامه خواهند داد. مسائل مختلف از جمله صنعت فناوری پیشرفته در حال رشد هستند.

وزیر علوم جمهوری مالی تصریح کرد: مالی رو به جلو حرکت می کند و علاقمند است روابط خود را با سایر کشورها از جمله ایران برای رفع نیازهای خود در زمینه های مختلف گسترش دهد.

وی افزود: برخی از فناوری های موجود مربوط به مراقبت از زندگی و برخی در حوزه آموزشی است و یکی از نکات مورد توجه این فناوری ها را می توان گفت استفاده خانواده ها از این فناوری ها در کنار استفاده حرفه ای و صنعتی است. استفاده کنید.

یاتا گفت: افسوس در کشوری که پارک است فاوا هیچ چیز مانند دیدار با مقامات ایرانی نیست که تصمیم گرفتند با کمک متخصصان ایرانی فرصت ایجاد چنین پارکی را در کشور مالی فراهم کنند.

وزیر علوم جمهوری مالی اعلام کرد: پس از دیدار با برخی مدیران اتحادیه SY شرکت حوزه های مختلف دانش در ایران و فناور وقتی به کشورم برگشتم، می توانم خبرهای خوبی از پیشرفت صنعت ایران و رشد جمعیت کشورم بدهم.

وی درباره سفر وزیر امور خارجه به ایران افزود: امیدوارم به برکت این سفر مقدمات اجرای همکاری های علمی دو کشور به زودی تکمیل شود.