ایران به تنهایی با مواد مخدر مبارزه می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، احمد وحیدی وزیر کشور صبح امروز در مراسم گرامیداشت سالگرد جهانی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: امروز سالگرد جهانی مبارزه با مواد مخدر است، به نظر می رسد این معضل جهانی است و باید این جنگ را جدی گرفت. به هر حال، اما باید دید چه چیزی باعث چنین فاجعه ای می شود که بزرگترین مشکل بشری به حساب می آید.

وی افزود: مواد مخدر بیش از 100 سال است که یک معضل بشری بوده و این داستان دارای سابقه ای غم انگیز است و اغلب کشورهای هدف استعمار غرب، توطئه گران ترویج مصرف مواد مخدر هستند و متأسفانه برخی آن را آغاز می کنند. خارج از کنترل است.» این داستان غم انگیز مواد مخدر و نتیجه فرهنگ رو به زوال امروزی است که هدف آن توسعه مواد مخدر در سراسر جهان است.

وزیر کشور با تایید اینکه در حال حاضر کشورهای غربی مسئول این حادثه هستند، گفت: کسانی که بیشترین آسیب را دیده اند و مشکل داشته اند و درگیر آن شده اند، کشورهای دیگر هستند. کشورهایی هم هستند که گوشه گوشه نشسته‌اند و خود را در شرایط امن قرار می‌دهند و مبارزه آنها با مواد مخدر اسمی است، اما جدی و فعال آنها را نمی‌بینیم.

“افغانستان یکی از بزرگترین مراکز کشت حشیش و تریاک است و اقتصاد ویران شده آن نتیجه خشونت غرب است. اگر افغانستان بهترین منابع را دارد و محصولات متنوعی را کشت نمی کند، در حال تولید مواد مخدر است. .

وی گفت: کشورهای غربی که این کشور را ویران کرده اند، باید منابع مالی فوری فراهم کنند و کشاورزی دیگری را در آن کشور آغاز کنند. اما چرا این کار را نمی‌کنند و حتی پول مردم افغانستان را هم نگه نمی‌دارند؟

وزیر کشور همچنین با بیان اینکه در کشورهای غربی نیز در کشورهای غربی تولید می‌شود و پیشگامان مواد مخدر صنعتی به کشورهای دیگر منتقل می‌شود، گفت: این ماده مخدر صنعتی بسیار گیج‌کننده است و اثرات منفی بر سلامت جسمی، روحی و روانی دارد. بودن. متأسفانه کشورهای غربی تجارت پرسودی را آغاز کرده اند و در نهایت کشورهای آسیب دیده از اثرات مواد مخدر باید با آن مبارزه کنند.

وحیدی: «دو دسته از فروشندگان مواد مخدر، قاچاقچیان و صاحبان مواد مخدر هستند که مواد را برای آنها در اختیار دارند. خبرنگار همچنین؛ جادوگرانی هستند که از طریق قاچاق مواد مخدر مرتکب خشونت می شوند. این سوال پیش می آید که پول صاحب کجاست و این اقتصاد کثیف دارو، چرخه های مالی در کدام بانک است؟ چرا نظارت و نظارت بر بانک های بزرگ جهانی و بین المللی وجود ندارد؟ چرا آنها کنوانسیون را در مورد این موضوع مهم اعمال نمی کنند؟ در حالی که در حوزه قاچاق، کنترل مالی کالاهای قاچاق است، ورود مواد مخدر غیرمجاز به بانک های غربی کنترل نمی شود.

وی بیان کرد: در حوزه قاچاق مواد مخدر خرده خواران هستند که مواد مخدر را عرضه می کنند که اگر ایران با آنها برخورد کند و تعدادی را دستگیر کند تبلیغات ضد بشری در کشور انجام می شود، جامعه جهانی با این کار انسان دوستانه مخالفت می کند. جنبش. ” در کمال تعجب، گروه قاچاق مواد مخدر که اکنون دستگیر شده اند، دنیای رسانه ای را به گونه ای ایجاد می کنند که مجرمان و متهمان بی گناه تلقی می شوند.

وزیر کشور تصریح کرد: این روند که به صورت سرخوشی، کنترل نشده و تنبلی در فضای مجازی و غیرسایبری در سراسر جهان در حال گسترش است، دلیل اصلی مصرف مواد مخدر است و همه باید هوشیار باشند.

او این سوال را مطرح می کند که چرا این کار را در سطح جهانی و سایبری انجام می دهند و می خواهند مردم و جوانان را بر روی زمین سیاه بگذارند؟ وی گفت: برخی از سازمان های اطلاعاتی، کشورهای غربی و سیاستمدارانی که در این زمینه فعالیت می کنند، مقصر اصلی این پرونده هستند.

وزیر کشور افزود: بر اساس برآوردهای مرکز مبارزه با مواد مخدر 11 درصد از تولید ناخالص داخلی درگیر معضل مواد مخدر است و ایران بیش از 3800 شهید در مبارزه با مواد مخدر داشته و 15 هزار تن مواد مخدر کشف کرده است. . این اقدامات برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به غرب انجام شد، اما کمک آنها چه بود؟ کمک های بین المللی هرگز با هزینه های ایران قابل مقایسه نیست.

وحیدی گفت: در سال های اخیر ثابت شده است که جمهوری اسلامی ایران تنها کشور مبارزه با مواد مخدر است. زیرا کسانی که باید برای خودشان بجنگند یک تشویق واقعی هستند. اما جنگ با مواد مخدر در ایران بسیار جدی است و با قدرت در حال انجام است.

وی ادامه می دهد: آنچه اهمیت دارد تلاش ما در حوزه های پیشگیری، درمان، حفاظت و مبارزه با مواد مخدر است. ما امروز باید نیروی خود را تجدید کنیم که گرد هم می آییم، همه تحقیقات علمی را به کار می گیریم و از گروه های اجتماعی، افراد، خانواده ها و غیره کمک می گیریم تا با هم در این نبرد بجنگیم، این یک مشکل است.

وزیر کشور تاکید کرد: تا زمانی که از مسیر اعتیاد نگذرد آسیب اجتماعی وجود ندارد، اعتیاد نقش مهمی در بروز آسیب های اجتماعی مانند سرقت، قتل، افراد، طلاق و فروپاشی خانواده، درگیری، خشونت، خودکشی دارد. و غیره بر. مواد مخدر مشکل بزرگی است و نیاز به مبارزه عمومی دارد. مدارس باید هوشیاری کامل داشته باشند، تمرکز بیشتری روی ورزش و فعالیت بدنی داشته باشند و نقشی در بسیج جامعه برای مبارزه با اعتیاد داشته باشند.

وحیدی در پایان ابراز امیدواری کرد: با اصلاح و بازگرداندن وابستگی به زندگی به تعهدات اجتماعی، ملی، اخلاقی و اجتماعی خود عمل کنیم. زیرا افرادی که برده یک خانواده می شوند، برده یک خانواده و قبیله می شوند. با برگزاری این جلسات باید شاهد تحرک بیشتری در امر مبارزه با مواد مخدر و همچنین از بیرون باشیم.