ایران؛ موضوع گفتگوی صهیونیست ها و مقامات اتریشی در تل آویو – اخبار مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه تایمز اسرائیل، دفتر یایر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه ای اعلام کرد که روز سه شنبه با کارل نهمر، صدراعظم اتریش دیدار و گفتگو کرده است.

گفته می‌شود در این دیدار دو طرف در زمینه‌های امنیتی، اپیدمی کووید-۱۹، گردشگری و سایر جنبه‌ها همکاری مشترک امضا کردند.

بر اساس گزارش ها، این دو مقام سیاسی ابتدا به صورت حضوری با یکدیگر دیدار کردند و سپس مذاکرات در نشست بزرگ تری در تل آویو با حضور سایر مقامات و وزیران کابینه ادامه یافت.

همچنین امضای تفاهم نامه های همکاری راهبردی در زمینه های امنیتی، مسائل سایبری، بحران آب و هوا، تجارت و سایر موضوعات از جمله موضوعاتی بود که در این دیدار و گفتگوهای سران رژیم صهیونیستی و اتریش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که مسائل امنیتی و مسائل منطقه ای به ویژه ایران از جمله محورهای مورد بحث در سفر هیات سیاسی اتریش به تل آویو بوده است.

بر اساس بیانیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی، یایر لاپید در جریان مذاکرات هیئت های دو طرف نسبت به هرگونه توافق با ایران و ادامه برنامه هسته ای ابراز نگرانی کرد.

علاوه بر این، دو طرف در مورد جنگ در اوکراین نیز گفتگو کردند و خواستار پایان جنگ در اوکراین شدند.

مذاکرات درباره ایران و توافق هسته‌ای توسط هیئت سیاسی رژیم صهیونیستی با اتریش برگزار شده است، در حالی که اتریش بارها حمایت خود را از بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران اعلام کرده و به شدت با بازگشت به توافق در مقابل تل‌آویو و تل‌آویو مخالفت کرده است. مقامات این رژیم با ایران هسته ای هستند.