ایجاد و تأسیس در اردبیل – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، رئیس مرکز توسعه فناوری دانشگاه محقق اردبیلی شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاح برج هوشمند در اردبیل گفت: و با تمرکز کارشناسان شاهد تولید میله های تیز هستیم.

رحمان صلاحی تصریح کرد: این کندوی هوشمند قادر است رطوبت اطراف تولید و فرآوری زنبور را تنظیم کرده و با تنظیم و متعادل کردن دمای داخل کندو، هوای مصنوعی ایجاد کند تا تولید مثل و بهره وری افزایش یابد. پسر به عسل طبیعی نگاه کنید.

وی گفت: با تولید عسل طبیعی و هدایت عسل کندو به داخل سیستم ریشه می توان عسل مرغوب تولید و کشت کرد.

رئیس مرکز توسعه فناوری دانشگاه محقق اردبیلی، سیستم خودکار کندوهای زنبور عسل را بزرگترین مزیت عنوان کرد و افزود: با راه اندازی این سامانه خودکار، در واقع شاهد افزایش عمر زنبورها و عملکرد زنبورها هستیم. از تلاش و پشتکار زنبورها نتیجه بیشتری بگیرید.”

صلاحی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: در قالب سیستم بذرکاری خودکار با کک و سایر میکروارگانیسم ها تلاش شده است تا تلفات زنبورعسل کاهش یابد و شرایط مناسب در زمینه کشاورزی و دامپروری ایجاد شود. پسر عسل همچنین عسل با کیفیت خوبی تولید می کند.

وی افزود: تلاش سازندگان و سازندگان این سامانه برای تولید انبوه و عرضه به بازار این محصول است که انتظار می رود در صنعت کندو و زنبورداری، کندوی هوشمندی ایجاد شود.

رئیس مرکز رشد فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: استان اردبیل یکی از استان های ممتاز و شناخته شده در صنعت کندو و کندو است که در تولید عسل سبلان شهرت زیادی دارد.