اوکراین: 44 موشک از 50 موشک شلیک شده توسط روسیه را منهدم کردیم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سایت «کیف ایندیپندنت» به نقل از مقامات دولتی و نظامی اوکراین اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور 44 فروند از 50 موشک ارسالی روسیه را در مناطق مختلف منهدم کرده است.

در همین رابطه، دنیس شمیهال، نخست وزیر اوکراین گفت: ارتش روسیه امروز به 10 منطقه با موشک و پهپاد حمله کرد که بیشتر این حملات دفع شد، اما 18 هدف نیز منهدم شد که بیشتر آنها انرژی و انرژی است. . زیر ساخت.

«ویتال کلیچکو» شهردار کیف، پایتخت اوکراین نیز اعلام کرد که پس از حمله موشکی امروز، آب 80 درصد نقاط مختلف شهر قطع شده است.

وی در این رابطه افزود: روز دوشنبه چندین نقطه از شهر کیف مورد اصابت موشک‌ها قرار گرفت که برق و آب بخش زیادی از شهر قطع شد و به دلیل آسیب‌دیدگی زیرساخت‌های انرژی، برق 35000 خانه در کیف قطع شده اند.

ساعاتی پیش رسانه های اوکراینی گزارش دادند که پایتخت این کشور و بسیاری دیگر از شهرهای اوکراین هدف حملات موشکی قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش ها، حملات راکتی در شهرهای زاپوریژیا، خارکف، اودسا، نیکولایف، کیرووگراد، چرکاسی، چرنیوتسی، وینیتسیا، ژیتومیر شنیده شد.

«ایگور ترکوف» شهردار خارکف اعلام کرد که ساختمان ها و زیرساخت های استراتژیک این شهر هدف حمله موشکی بوده است.