اوکراین در تل آویو درباره سامانه پدافند هوایی نوشت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اورشلیم پست، دولت اوکراین با ارسال نامه ای به همیشه آویو برای مقابله با حملات موشکی بالستیک به سیستم دفاع هوایی نیاز دارد پهپاد گذشته

رونوشتی از نامه رسمی اوکراین مبنی بر درخواست سامانه پدافند هوایی که توسط یک سایت خبری تهیه شده است Axios منتشر شده است.

در هفته‌های اخیر، روسیه از روش‌های جدید خشونت‌های مسلحانه علیه اوکراین از جمله حملات هوایی به شهرهای بزرگ اوکراین و سایر مناطق غیرنظامی استفاده کرده است و چنین حملاتی باعث تلفات زیادی در بین غیرنظامیان اوکراینی شده و همچنین زیرساخت‌های غیرنظامی را تخریب کرده است.

در این نامه همچنین تاکید شده است که “برای اطمینان از ایمنی شهروندان” از اوکراین همیشه آویو این امر به یک سیستم دفاع هوایی پیشرفته نیاز دارد.

سفارت اوکراین در نامه ای به همیشه آویو وی نوشت: اوکراین علاقه زیادی به دستیابی به سیستم های دفاعی و همچنین از همیشه آویو این نیاز به کمک در آموزش کارکنان در این سیستم ها دارد.

انتشار این نامه چند ساعت پس از «گذشته گانتزوزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: ما به اوکراین برای ایجاد سیستم هشدار زودهنگام کمک می‌کنیم، اما سامانه‌های تسلیحاتی ارائه نمی‌کنیم.

این مقام صهیونیست گفت: به حمایت و ایستادن در کنار غرب ادامه خواهیم داد. ما اسلحه نخواهیم داد. ما از اوکراینی‌ها خواستیم درباره نیازهای خود اطلاعاتی را به اشتراک بگذارند و پیشنهاد دادیم در توسعه سیستم هشدار اولیه حمله موشکی شرکت کنند.»

این اظهارات گانتز همچنین یک روز بعد گفته شد که «دیمیتری مدودفنایب رئیس شورای امنیت روسیه تصریح کرد: تامین تسلیحات اسرائیل به اوکراین، رابطه مسکو با همیشه آویو برای از بین بردن مدودف وی افزود: به نظر می رسد اسرائیل در حال آماده شدن برای تامین سلاح به این رژیم است اف اقدامی است که او آن را «واقعاً بی پروا» توصیف کرد.

لازم به ذکر است که چند روز پیش رسانه های رژیم صهیونیستی از یک شرکت صنایع دفاعی مرتبط با این رژیم، یک سامانه ضد تروریستی خبر دادند. پهپاد به ارتش اوکراین فروخته می شود که می تواند متوقف شود پهپاد این رزمی است.